Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgózsámolyos tolatással...

Forgózsámolyos tolatással hogyan kell tolatni? Több infó lent.

Figyelt kérdés
Sikerült elhelyezkednem kezdő sofőrként forgózsámolyos szerelvényre, viszont tandemessel tanultam. Hogyan kell tolatni forgózsámolyossal? Tényleg fordítva működik mint a nyerges? Kerestem róla írásokat de nem találtam. Valaki tudna segíteni?

2021. dec. 10. 06:22
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ne írást keress hanem ülj bele és próbálj tolatni.

Én eltudom magyarázni, de azt lehet megse érted , de tolatni biztos nem tudsz ettől.

Nehezebb sokall mind a tandem vagy nyergessel.

2021. dec. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha már elhelyezkedtél akkor gondolom ráültél a szerelvényre...

Egy dolog működik "fordítva", mivel eggyel több ponton "fordul" szerelvényen belül, így a kormányt ellentétes irányban kell tekerni, mint tandem-nél. De ahogy elindulsz hátrafelé rá fogsz jönni.

2021. dec. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Íjj az nem jó, kezdőként ilyen nyeklő-nyakló szarral nehéz lesz.
2021. dec. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
40%

Én nem vagyok kamionos, meg nem is értek a dologhoz, de a következőt gondolom a mechanikai szerkezet alapján:

1. Sok a video, de nem találtam olyat, aki meg is magyarázza, hogy mit miért csinál.

2. Szerintem akkor tudja az ember a folyamatot jól átlátni, ha a pót, mint egy külön autó van a fejében, ami hátrafele tolat. És a sofőr a pótot úgy kormányozza, hogy a gépes hátulját kicsit kiteszi jobbra vagy balra. Ezzel állítja át a pót első tengelyének szögét.

3. A gépes hátulját jobbra-balra rakni már nem gond. Ez sima tolatás, ami minden vezetőnek a fejében benn van.

4. Arra kell ügyelni, hogy minden hatás késleltetett: először elfordul a gépes kormánya => haladás közben oldalra mozdul a gépes eleje, a gépes kicsit beferdül => ha tovább haladunk ebbe az irányba, a gépes hátulja oldalirányban eltér az addigi vonaltól => és ettől elfordul a pót "kormánya". Ezért minden kormánymozdulatot vissza kell venni, jóval azelőtt mielőtt elérjük a kívánt hatást. Mert a géoes ferdesége tovább dolgozik.

Összefoglalva:

- a pót egy külön autó, amivel tolatunk

- a gépes hátuljával kormányozzuk

- a gépes kormányat hamar visszavesszük, sőt a másik irányban korrigálunk, különben a hatás időben túlságosan felgyűlik. Ez adja a kígyózó mozgást.

Remélem ez segit valamit. De az sem baj, ha a szakértők szerint csak bolondot csináltam magamból. :-)

2021. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez kb olyan mint hogy hogyan kell gördeszkázni, vagy hogyan kell autót vezetni... hiába elemzed ki 100%-ra akkor is teljesen balphasz leszel mikor oda kerülsz :D És ez sokkal inkább rutin meg izommemória mintsem tudatos dolog, ahogy mondani szokták érezni kell és kész. Mindenki volt kezdő, mindenki volt balfék, majd belejössz...
2021. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! Arra tekered a kormányt amerre tolni szeretnéd és sikló mozgásban utána mész(mindig követed a pót első élét a kocsi hátuljával kb mint egy kígyó).Mindi húzd vissza kicsit előre, hogy a zsámoly egyenes legyen a hátsó kerékkel.

Amúgy sokkal nehezebb a nyergesnél tolatni vele,én egész nap tolattatnám azt aki kitalálta vinni nagyon jó de tolatni vele…..

A sofőrök idegesítésére találták ki a napi 2-4x leakasztás meg fel kész agyvérzést kapok, cserébe otthon vagyok minden nap munka után.

Sok sikert.

Tanács:Én úgy tolom a pótot mint , ha személy autó lenne és benne ülök a pótba.


Minden jót.

2022. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

"Tanács: Én úgy tolom a pótot, mintha személyautó lenne és benne ülök a pótba."

Ez nagyon jó gondolat. És a vontatót úgy kell tekinteni, mintha a "személyautó" első kereke lenne. Aszerint kell szögbe állítani. Az pedig már mindenkiben benne van, hogy hogyan kell a vontatót ferdíteni az első kerekét kormányozva.

2022. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!