Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a váltónak?

Mi lehet a baja a váltónak?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen veszi az összes sebességet, van hogy vissza is dobálja. Amúgy egy F Astráról van szó. Ha például álló helyzetben beszuszakolom 1-esbe elindul az anélkül hogy felengedném a kuplungot. Néhány hete szétesett a váltórudazat de ha jól sejtem ehhez nem lesz köze. Szinkrongyűrű cserés? Vagy mi lehet a baj? Ha van tippetek kérlek írjátok le a hozzá kapcsolódó javítás anyagi vonzatát is.

2021. dec. 10. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugy tunik a kuplung lesz a ludas :D olaj van a valtoban?
2021. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó kérdés:'D nem vagyok kimondottan műszaki ember, bár ezzel gondolom nem árulok el nagy titkot. Hogy tudom megállapítani hogy van e benne?:'D
2021. dec. 10. 22:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Elvileg annak is van nivoja, habar az en automon konkretan leereszto sincs, szivattyuval kell kiszivni ha cserelni alarja az ember. De ha meg is mondjuk mina gond, mit ersz vele? :D igyis ugyis el kell vinned szakertohoz
2021. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Kuplung. 100%
2021. dec. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem változtat magán a problémán ha konkretizálódik mi a baj de jó volna tudni mert vánt a dolog és nem mellesleges munkaeszköz az autó.
2021. dec. 10. 22:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg vegkepp illene megjavitanod ha reszben ebbol keresed a penzed.
2021. dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krwkco ***** válasza:

"Ha például álló helyzetben beszuszakolom 1-esbe elindul az anélkül hogy felengedném a kuplungot."

Ez egyértelműen azt mutatja, hogy nem emel ki a kuplung vagy esetleg szorul a kinyomócsapágy. (Hacsak nem lejtőn állsz, de ennyire senki nem lehet amatőr. :-) )

Ha nem emel ki a kuplung, akkor nehéz sebességbe rakni az autót, tehát ez is stimmel. Mivel Te magad biztos, hogy nem tudsz kuplungot cserélni, mindenképpen el kell vinned szerelőhöz. Minél előbb, mert ha így erőlteted a váltást, akkor az koptatja a szinkrongyűrűket.

A váltóolaj ellenőrzése nem fog segíteni. Akár van olaj a váltóban, akár nincs, ha jó lenne a kuplung, akkor nem indulna el az autó.

2021. dec. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" van hogy vissza dobálja ".

EZ mit jelent??

De a többi leírás az a kuplungra utal.

2021. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na én ugyanezzel sz*ptam egy jó pár napot, csak más autóval illetve hidraulikus kuplunggal :D


10000% hogy a kuplungod nem emel ki rendesen. Nem tudom ez bowdenes-e vagy hidraulikus, de lehet semmi baja nincs a kuplungnak hanem valami piti dolog a hiba.

Szerelővel kellene megnézetni ha nem értesz hozzá, és nem azonnal kuplungot cseréltetni drága pénzért... lehet csak a bowdennel van valami.

(Asszem bowdenesek a fastrak).

2021. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A visszadobálás"" alatt azt értem hogy fizikailag a váltókar a helyére került viszont amikor utána felengem a kuplungot akkor elkezd úgy recsegni mint amikor tipikusan félre vált az ember és visszaugrik üresbe.

Amúgy igen vízszintesen állt az autó:'D

Az a furcsa hogy a hiba egyik percről a másikra jelent meg és drasztikusan. Szóval nem az volt hogy elkezdte pl nehezen venni az 1-est majd egyre nehezebbet minden fokozatot. Még azt figyeltem meg hogy nagyobb sebességnél könnyebben sebességbe tudom rakni szal 2500-as fordulaton 3ból 4be viszonylag könnyen bemegy de egyesbe álló helyzetben csak kín szenvedések árán.

2021. dec. 11. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!