Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Második autónak Fiat Stilo...

Második autónak Fiat Stilo vagy Ford Focus?

Figyelt kérdés
Nemrég eladtam első autómat, egy Opel Corsát, mert szerettem volna már egy kicsit nagyobbat, és felszereltebbet. Eddig 2001 és 2004 között gyártott Focus-okkal szemeztem, de most bejött a képbe a Fiat Stilo is. Szerintem egy fiatalos formájú autó, talán nem horror a fenntartása, és már jó áron lehet kapni használtan. Szerintetek melyik lenne jó választás? Főleg az 1.6 benzinmotorok érdekelnek, fontos lenne az olcsó fenntarthatóság, és hogy ne legyen bazinagy, de azért egy 2-3 fővel kényelmesen el lehessen menni nyaralni. Ha esetleg tudtok ebben a kategóriában jobbat, szívesen megnézem azokat is.

2021. dec. 14. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1.6 benzines focusom van, 2003mas. A rozsdára figyelj nagyon! Megvagyok vele elégedve. Sedan, comfort felszereléssel, sok minden befér a csomagtartóba is. Kényelmes, 5en is simanz elférünk benne. Nyilvan, ha ilyen idős kocsit veszel legyen az bármilyen márka, a vásárlás előtt szerelőhöz vinni megnézetni!
2021. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyon eltalálták az mk1-es Focus-okat, főleg formában, nem csoda, hogy év autója is volt.
2021. dec. 14. 11:33
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

A Stilo az egyik legrosszabb Fiat, engedd el.

Ha csak ez a két opció játszik, akkor Focus, nem is kérdés

2021. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Stiloban valami oknál fogva 100 ezrenként elpatkol a motorvezérlő.

Cseréje ha kiszeded is vagy 80 ezer.

Plusz még az egyéb fiat nyűg: rozsdásodás, injektorok elhalása, vez. tengely kopás, karter elrohad, stb...


Focus csak szimplán rohad, én olyat se vennék.

2021. dec. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
80%
Csakis Focus. A 2004 utániak nagyon jó konstrukciók.
2021. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Nyugodtan vegyél stilot! Csak divat lett szidni, -gondolom az itt válaszolók egyikének sem volt-de nagyon jó kis autók! Az igaz hogy az 1.6os a legroszabb benzin motor (ecu probléma) de ha át van helyezve nincs már gond vele.... Az 1.4es is jó motor a 6 gangos váltóval. Tény, hogy van pár típusbetegsége,de melyik autónak nincs?? Szóval nyugodtan vegyél Stilot, mivel leértékelték a típust olcsón hozzá lehet jutni a kocsihoz és az alkatrészekhez is! Valamint ennyi idős autónál az állapotra és az előéletre nagyon kell figyelni, bármilyen típusnál...
2021. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1.2-es stilom van, 20 éve, Európát bejártam vele, mai napig köszöni szépen megy, pedig már fél millió km felett jár bőven. Nincs ezzel semmi baj, inkább a gazdája határozza meg hogy mit meg mennyit bír a Stilo. Mondjuk én kimondottan az 1.2-est vettem anno a motorja miatt, nem is néztem mást, pedig a szalonban rá akartak beszélni az 1.4 1.6-ra. rozsda sehol, pedig évekig nem volt garázsom. Soha nem hagyott cserben, és semmi jelentős hibája nem volt, amit említhetnék. Mondjuk nekem az autó család tag, úgy kezelem, szóval megkapja a törődést. Ma már megtehetném hogy lecserélem, de a gyerekek már felnőttek, így kettőnknek a feleségemmel már újra elég. Marad a kis Stilo amíg megy, utána meg majd a pincébe lesz leállítva, annyi élmény fűz hozzá hogy örökre velünk marad. De pillanatnyilag látszatát se adja annak hogy ki akarna purcanni.
2022. jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!