Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felvaltva nem mukodnek a...

Felvaltva nem mukodnek a hengerek, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Egy e46 benzinesrol lenne szo,

A problema az hogy nagyon remeg az auto es a hangjan is hallhato hogy nem mukodik mindegyik henger, illetve dadog a kocsi, voltam szervizben, ott azt mutatta ki a gép felváltva van egesekimaradas a hengerekben, szoval hol az egyik nem mukodik hol a masik, erdekelne hogy mi lehet a probléma, mivel a szervizben nem tudtak nekem konkret problemat mondani, nem hagytam ott, megnézetem egy másik szerelovel is, ezek aztmondtak megkell bontani a motort es azutan lehet kiderul mi a problema



2021. dec. 15. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt szétkapják, meg kell nézni, hogy melyik hengerek vacakolnak (OBDII portra csatlakozó szerviz eszközzel), majd átcserélni a gyertyadugót (nem tudom mi a neve, az ami rá van dugva a gyertyára és vezérli azt) és megnézni, hogy a hiba követi-e a dugót, vagy marad a helyén. Ha követi, akkor a dugót kell kicserélni. Ha nem, akkor máshol van a gond.
2021. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Több minden lehet a probléma. Szerencsésebb esetben csak a gyújtást nem adja megfelelő időben, rosszabb esetben vezérléssel van valami.
2021. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem a dugattyúkkal van baj.

Még amelyik nagyon eszi az olajat az is tud szépen járni.

Itt inkább a gyujtással vagy az agyával van nagy baj.

2021. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 "átcserélni a gyertyadugót"


Ez csak akkor működik, ha hengerenkénti trafós. Ha nem az, akkor nem cserélgetheted össze-vissza a gyertyapipákat.

2021. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemtudom milyen az e46 os auto,ezt vedd figyelmebe a valaszomban 😂

Nekunk egy 1,4 es benzines astrank van.17 eves.

2 eve ugyan ez volt a baja,mindig masik henger allt meg.felrealltunk,par perc utan ujrainditottuk es egy darabig ujra ment.

5 szerelonel volt,csereltek trafot 3x,benzinpumpat,gyergyakat,valamit felsikoltak rajt de nem javult meg.

Tavasszal magatol elmult egeszen 3 hettel ezelottig.

Ujra trafo,benzinpumpa.atneztek az egeszet csak ezekre tudtak gondolni.

A masodik szerviz latogatas utan meg rosszabb lett,nem mult el leallitasra sem,plusz tarsult hozza egy eros berrego hang is erosebb gazadasra.

Visszavittuk,kitalaltak,hogy a katalizator belseje tort ossze,attol fulladozott,dadogott.

Most hozzuk el,egyelore csak ures katival,aztan ha tenyleg jo akkor kap egy ujat.

2021. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!