Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt fogy ki egy...

Mennyi idő alatt fogy ki egy átlag autóból a benzin/gázolaj alapjáraton?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de hátha megfordult valaki fejében már.
2021. dec. 15. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Milyen az átlag?


Nem mindegy hogy egy 1.3 apróság 35 literes tankkal, vagy 6.2 V8 80 literessel, injektoros vagy karbis, satöbbi.


Északi területeken ahol van -50°C fok ott napi szintű kérdés egyébként, mert van ahol egy modern kocsit le sem állítanak tavaszig. :)

2021. dec. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
szerintem másfél literrel elketyeg 1 órát az 1,6 dizelem. 50 literes a tankom, így egy másfél nap mire kifogy ha tele tankkal kezdtem a műveletet.
2021. dec. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Általában 0,7-1l/h a fogyasztása egy autónak alapjaraton.
2021. dec. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3-as alapján 40-115 órát bír egy tankkal.
2021. dec. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#1 eszakon sincs -50, mar ha norvegiara meg ezekre gondolsz, ott is -20 korul van a min. Inkabb oroszorszag-sziberia ahol ez jellemzo, de ott meg nem nagyon el ember, es azoknal is a legtobbnek van garazsa
2021. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
1. Egy 6.2es V8as hol atlag?:D nyílván rengeteg féle motor van, de valahol az 1.5-2.0 közötti tartományban húznám meg a határt az átlagos kategóriánál
2021. dec. 15. 20:37
 7/12 anonim ***** válasza:

alapjáraton kb 0.5 liter üzemanyag fogy óránként egy átlagosnak mondott autóban


igy 1-2 napig elég 1 tanknyi üzianyag:)


Elég drága módja a fűtésnek amugy

2021. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5 hát cinkotán már -20 körül is inkább hagyták hajnalig ketyegni az ikarusokat, a modernkori szemétkupacoknak pedig annyi simán durván betesz. egy Zilnek meg tudtad csinálni -30ban hogy fémlavórban tüzetraktál, majd belökted a karter alá ezt 10 percre indítás előtt. :D :D Másrészt meg a -50°C ügyében tévedsz kicsit. Yakutsk? Nem mond semmit? :D


Pont pár hete láttam egy kis riportfilmecskét valahol a youtubeon, csak most nem találom, hogy tavaszig le sem állítanak sok kocsit :D :D

2021. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as, és akkor járó motorral tankolják meg?

Nálunk ez pl. eleve tilos, és gondolom nem véletlenül.

2021. dec. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"8-as, és akkor járó motorral tankolják meg?"


Nem a 8-as vagyok de hadd válaszoljak, természetesen járó motornál tankolják meg.


"Nálunk ez pl. eleve tilos, és gondolom nem véletlenül."



Igazából ha nem trabantod, (vagy egyéb motortérben tankolós autód) van és nem a motortérben kell kotorásznod a töltőpisztollyal semmi nem történhet ami menet közben sem. Úgyhogy jah nem véletlenül lett a szabály hozva pl trabant, aztán a szabály megmaradt, pedig már nincs igazán haszna.

2021. dec. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!