Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindító hiba lehet?

Önindító hiba lehet?

Figyelt kérdés

Adott egy 2004-es friss műszakis Renault modus.

Ma szerettem volna megjáratni kicsit indítózok, egy csattanó hang hallatszik és nem indul.

34 éves friss jogsis nő lévén nem tudom mi lehet a baj. Egyből arra gondoltam, hogy az akksi. Rátettem töltőre, de 100 százalékon volt. Néztem a lámpákat is de mindegyik erősen világított. Apukám régi opeljának ha az akksija lemerúlt, akkor a lámpák sem világítottak.

A műszerfal világít, de semmi furcsaság nincs rajta. Illetve ahol az időt mutatja, ott 00:00 -át ír. A motor sem indul el. Nem is teker. Egyet csattan azután elhallgat :)


Komolyra fordítva a szót, egy ismerősöm aki 20 évig volt autószerelő, azt mondta, hogy ez esetleg önindító hiba lehet, de nem az akksival van baj.

Valaki tapasztalt már hasonlót?

Kb mennyibe fog fájni ez nekem?

Köszönöm a válaszokat és boldog karácsonyt kívánok!



2021. dec. 18. 19:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Lehet önindító igen, nem tud rendesen behúzni. De én arra tippelnék, hogy itt valami más gond van. Ha kattan az önindító, de meg se nyekken semmi, akkor valami más gond van. Pláne, hogy az óra is elszáll, ha egyáltalán összefügg. Így sok okosat nem lehet mondani. Meg kell néznie egy szerelőnek
2021. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

1. A műszakinak ebben az esetben semmi jelentősége.

2. A töltő nem fogja megmondani az aksi valós állapotát.

3. Mivel az ondításnak jóval nagyobb az áramigénye, mint pl. a világításnak, abból semmilyen következtetésre nem jutsz, hogy a lámpa jól világít.


Lehet önindító hiba, kb. 2 perc behatárolni, de nem innen.

2021. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

1-es! Mire tippelsz, mi lehet még? Nem nagyon értek hozzá, csak vezetni tudom az autót. De ez a kattanás nekem is fura, meg, hogy elszállt az óra.

Remélem nem lesz egy kisebb vagyon megjavíttatni, de ha mégis, nem tudok mit tenni. Kocsira szükség van.

2021. dec. 18. 20:09
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Az óra kimaradt. Ha az lenulláz,az arra utal, hogy szar az aksi. De ismétlem, 2 perc a hibemegállapítás.
2021. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Milyen motor van a rönyóban?


Önindító kiszerelés szempontjából érdekes, hogy pl 1.5dci, vagy 1.2 valami.


Az első verziónál kb 1 napi legózás a szerelőbácsinak/néninek.


Biztos önindító baja van, kopottak a szénkefék, nem testel le az önindító. Anyagára kb 1500Ft. :)

2021. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Van az akkumulátornál biztosíték? A pozitív szálon szokott lenni. Az csinál ilyet.
2021. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 krwkco ***** válasza:

Ha Autóklub tag vagy, hívj ki egy sárga angyalt. Ha nem, akkor most érdemes belépned legalább egy évre. Vagy ha az Allianz-nál van KGFB-d, ott ahhoz jár asszisztance szolgáltatás.

Mindenképpen megéri, mert pontos tanácsot kapsz, de az is lehet, hogy egy egyszerű hiba, amit azonnal elhárítanak.

Ha beindítják az autót próbálj meg lejtőn parkolni, hogy be tudjad gurítani, ha el akarod vinni a szerelőhöz. Ez utóbbival óvatosnak kell lenni, mert nem lesz kormányszervo.

2021. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

1.2 es motor van benne. Gyújtás ráadás után hangosat csattan valami a motorháztető alól, és halk zúgás is hallatszik, ami ugye nem az éji bogár... :)

Igen tag vagyok. Hívni fogom őket, mert az én szerelőmnek nincs trélere. A kocsin meg nincs vonóhorog, így tudtommal be sem tudja vontatni hozzájuk.

Az akksin van biztosíték, de bízzuk a szakemberekre. Köszönöm a tanácsokat fiúk/lányok! ;)

2021. dec. 19. 20:01
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom van e összefüggés, de ha gyújtást adok a kocsira, elkezd magától működésbe lépni az ablaktörlő, de ezt csak tegnap óta csinálja, mióta nem indul.
2021. dec. 19. 20:07
 10/21 anonim ***** válasza:

." A kocsin meg nincs vonóhorog, így tudtommal be sem tudja vontatni hozzájuk."

A vonóhorog az többnyire hátul van, és a legritkább esetben szokták hátrafelé vontatni a kocsit. Szóval vontatható, meg akár be is lökhető, és akkor önerőből elmegy.

2021. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!