Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mostani, 0-15éves autók...

A mostani, 0-15éves autók mindegyike csal a vízhőfokkal? Tudtommal a Fiesta 75-105 fokos közötti víznél, és a Vw-ek is mind 90 fokot mutatnak. Csak emiatt könnyen lehet bibi ha tényleg forrna a víz. Tudom, nyomás alatt magasabban forr de akkor is.

Figyelt kérdés

#autó #motor #fő a víz
2021. dec. 20. 18:20
A kérdező szavazást indított:
Nem is hallottam még erről
A régi autók valósat mutattak
Nem érdekel ha forr a víz sem
Nincs vízfőfok mérő a kocsimban
Az enyém is csal és mindig 90 fokot mutat, hegymenetben lakókocsival is.
Képtelenség hogy télen 5 perc után 90 fokos legyen a víz
Vissza a régi autókat
8 szavazat
1 2
 1/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nekem a régi (15+ éves) autóm hamarabb melegedett fel 90°C-ra, mint az újabb (0-15 év közötti). Akkor most mi van?
2021. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A hatásfoka rosszabb volt, vagy csalt az órája.
2021. dec. 20. 18:47
 3/15 anonim ***** válasza:

#1: Jobb az új hatásfoka, kevesebb a veszteséghő, lassabban melegszik.

Nem ismerek annyi típust, hogy ki merjem jelenteni, hogy mind ilyen. Egy 2010-es Audi A4-esem van. Indítás után 5 perc múlva 90-en áll a vízhőfok mutató. Hiába van bekapcsolva a fűtés, ilyenkor még csak alig nyomat melegebb levegőt, mint a benti. Rá egy 5-10 percre tud rendes meleget nyomni. Szóval 99% hogy addig nem is melegszik be, csak a mutató mutat ennyit. Apám 2007-es Focus-a dettó ugyanez. A céges Skoda Octavia is.

2021. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést, az én autómban nincs is számmal jelölve a vízhőfok. A skálának van piros része, oda ne menjen a mutató
2021. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Legjobban egy infrás hőmérővel lehetne jól kimutatni hogy a csonknál hány fokos is a víz. Azért durva hogy képes 5 perc után 90 fokot mutatni. Sokan meg azt hiszik hogy akkor már lehet is csapatni neki. Aztán meg hoppá hengerfejes lett.
2021. dec. 20. 18:58
 6/15 krwkco ***** válasza:
Az én Ford Fiestámban (benzines 2002) az LCD szimulált mutatós műszer néhány kilométer után beáll a normál tartomány közepére és ott marad. Nem mozog, mint egy valódi mutató a termosztát nyitásakor-zárásakor. De amikor hűtési problémáim voltak, akkor szépen lépegetett felfelé a következő állásokba. És amikor visszavettem a terhelésből, akkor lefelé mozgott. Egyszóval, valódi hőmérsékletet mutat, csak egy kicsit "darabosan".
2021. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 krwkco ***** válasza:
100%

"Sokan meg azt hiszik hogy akkor már lehet is csapatni neki. Aztán meg hoppá hengerfejes lett."

Mert ostobák. Ez nem a műszer hibája. Köztudott, hogy az olaj üzemi hőmérsékletét kell kivárni, nem a hűtőfolyadékét.

2021. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tanítják ilyen szinten egyáltalán a kresz suliban ezeket?
2021. dec. 20. 19:54
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, sőt egyes típusokba már mutatót sem raknak. Talán valamikor 2005-2010 között kezdték el ezt a gyártók.

Erre szerintem azért volt szükség, hogy a userek ne panaszkodjanak, hogy túl hideg/túl meleg a motor, ugrál a mutató és hasonló okosságok, amiből mondjuk 10-ből 9-szer semmi baja nem volt az autónak, a user persze azt hiszi, hogy hülyének nézik.

Egyébként az autó pontosan méri a vízhőmérsékletet, ha kell, akkor obd porton ki lehet olvasni.



"Tanítják ilyen szinten egyáltalán a kresz suliban ezeket?"

A tananyagban nincs benne, szóval általában nem.

2021. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindegyik csal, a gond ott van, hogy sokan baromira túlértelmezték ezeket a cikkeket , amelyeket pár éve ezerrel nyomattak, hogy csak akkor nyomhatod a gázt, ha a motorolaj egész pontosan 90 fokon van. Nem, nem így van, és nem ettől lesz hengerfejes, ha 70 fokos víznél 3000ig elpörgeted.
2021. dec. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!