Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitsubishi Asx 1.6-al lakókocs...

Mitsubishi Asx 1.6-al lakókocsi vontatás?

Figyelt kérdés
A vonóhorog 1200 kilós, ahogy a lakókocsi össztömege is. Bírná a 117 lóerős Asx? Vagy nagyon kínlódna?
2021. dec. 20. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
elhűzná
2021. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy kínlódna. Ez csak egy 1,6-os szívó. Messzire nem indulnék vele, már ha egyáltalán vontathat-e ennyit papíron az autó. Nem lennék meglepődve, ha nem.
2021. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Forgalmi szerint ráfutófékes futót húzhat 1200 kilóig. Elméletileg vontathat, a gyakorlatilag meg nem tudom, hogy hogyan boldogulna vele.
2021. dec. 20. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De nem a vonóhorog 1200 kilós, hanem annyit vontathat.

Neked kell nagyon oda figyelned mert teljesen megváltozik az autó vezethetősége.

2021. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tisztasor, hogy nem a vonóhorog 1200 kilós, jól is néznénk ki. :D
2021. dec. 20. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor éppen vontathat ennyit, és még én vagyok nullára pontozva. :)

Nem lesz lakodalmas menet, de akkor elvileg akadálya nincsen.

2021. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge és kicsi az önsúlya egy ekkora lakó biztonságos vontatásához. Egy emelkedőn vagy erősebb szembe széllel nagyon nyögne már.

Ennél nagyobb probléma, hogy egy ekkora lakó még stabilizált vonófej esetén is eléggé rángatja, tologatja az autót. Nagyon figyelni kell a súlyelosztásra, mert könnyen oldalra lehet fektetni a szerelvényt.

Komolyabb oldalszélnél pedig rémálom közlekedni vele.

Egy ideig kocka 1.6 Vitarával (95LE) húztam egy 700 kilós lakót, az gyenge volt hozzá. Most egy 2.3 tonna önsúlyú öreg dízel terepjáróval (110LE) húzom. Ez már valamivel jobban bírja, de az érdi dombon ez is küzd. Cserébe viszont atom stabil még viharos szélben is.

2021. dec. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!