Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan fogja befolyásolni a...

Hogyan fogja befolyásolni a hagyományos robbanómotoros autók árát a már hivatalosan bejelentett EU-szabályozás, ami szerint 2030-33-ra teljesen át akarnak állni elektromos hajtásra?

Figyelt kérdés

És jelenleg milyen hajtású autót éri meg a leginkább venni, ami a leg-időtálóbb és nem kerül 8-10 millióba alaphangon (mint jelenleg az elektromos autók)?


Aki most autóvásárlás előtt áll, annak elég nehéz a dolga.



2021. dec. 27. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Még sehogy. Jelenleg hiány van új autóból. A használtak ára is felfelé megy hajtástól függetlenül gyakorlatilag. Ez a kérdés majd 2028-ban lesz aktuális, ha addig ez a határidő nem tolódik ki. Amire én elég nagy esélyt látok.
2021. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És nekem mint kezdő sofőrnek, mit ajánlanál, milyen hajtású autóba érdemes fektetni? Hibrid esetleg, ami félúton van a 2 között? Nyilván olcsó, használt jöhetne szóba, max 1,5 millióig. Nem használnám sokat, mert alapvetően nem kell napi használatra. Viszont 4 éve már megvvan a jogsim, de azóta nem vezettem és nem akarom teljesen elfelejteni a dolgot.
2021. dec. 27. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Kis pénzből nem vennék hibridet.

Mire kellene, mekkora, milyen teljesítmény, milyen karosszéria stb stb?


#1

2021. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kisvároson belül el tudjak vele menni vásárolni, kényelmesen be tudjak pakolni 3-4 szatyrot. Illetve max egy 20-30 km-t mennék vele alkalmanként Pestre.
2021. dec. 27. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Még ha addig is lesz a határidő, az azt jelenti hogy a gyártással állnak le, de még vagy 30 évig lehet használni.

IFA, Trabant , Wartburg és a sok 2 ütemű is még üzemel.

2021. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként Honda Jazz-t néztünk még tavasszal, de mindig "már elvitték" című történet fogadott, mikor érdeklődtünk, több helyen is.
2021. dec. 27. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Erre gyakorlatilag bármilyen mini autó is megfelelő. A VW UP, Aygo stb is. Eggyel nagyobb valamivel azért élhetőbb szerintem, Polo, Corsa, Fabia, Corsa, Yaris, Jazz, I20 stb stb.
2021. dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Benzinest kell venni. Jó ideig elszaladgálnak azok még.
2021. dec. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!