Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van az hogy csak akkor...

Mitől van az hogy csak akkor fúj meleg levegőt a fűtés mikor 2ezres fordulaton járatom a motort? Alapjáraton hideg levegőt fúj

Figyelt kérdés
Seat Ibiza 1.4tdi

2021. dec. 28. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamiért nem tudja felmelegíteni a vizet, esetleg termosztát.
2021. dec. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kijelző szerint üzemi hőmérsékletű a víz
2021. dec. 28. 07:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lelépsz a gázról, utána megint hidegebb lesz a levegő?


Ha igen, akkor arra gyanakodnék, hogy nem keringeti valamiért rendesen a vizet a radiátorban. Talán vízpumpa (ami szivattyú) lapátjai fogynak, vagy az az ág részben el van tömődve. Én ezirányban keresgélnék. (Ha szivattyú, akkor a motor is veszélyben van)

2021. dec. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet levegős is.
2021. dec. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:

Nem cseréltél az előző tél óta termosztátot? Ha az utángyártott termosztát nagyobbra nyit, mint amire a tervezők gondoltak, akkor minden hűtőfolyadék a nagy körben kering. Nem kényszeríti semmi az utasfűtés körébe.

Amíg nem nyit a termosztát, addig jobb a fűtés alapjáraton?

2021. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kiderült mi a baj, nem volt hűtővíz az autóban
2021. dec. 28. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hűtőfolyadék szint rendben van? Ha csökken először a fűtés fog elmenni.

Ha a radiátor kezd eltömődni, az is okozhat ilyesmit, nekem a végén már alig voot fűtésem, aztán kerti slaggal óvatosan átmostam visszafelé, szép nagy darabok jöttek ki belőle, utána szaunázzni kehetett a kocsiban.

2021. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6: akkor ezzel elkéstem 1 oerccel 😆
2021. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!