Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan Micra 2004, 1.2 jó...

Nissan Micra 2004, 1.2 jó vétel lehet?

Figyelt kérdés

Eredetileg Toyota Yarist szerettem volna, de abból főleg 1.0-ás motorral árulnak, ahogy látom hiánycikk a használtak között az 1.3-as Yaris. Max.500.000-et tudok szánni az autóvételre, ezért olcsóbbakat is néztem, így akadtam rá a Nissan Micrára.

Szerintetek a 2004/4-es, benzines, 1.2-es jó választás lenne? Megtekintésnél mire kell figyelni nála?



2021. dec. 28. 09:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az általános dolgokra kell itt is figyelni. Városi rohangálós kiautónak jó ez.
2021. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyenem van. Imádom, bár vannak vele gondok. De városba tényleg tökéletes. A vezérlést már kicserélték, meg lambaszonda, folytószeleo meg ilyeneket, mégis folyton kint van a motorhibajel és akkor rengeteget eszik. Mikor megvettem 1 tankkal.(ami kbm 35l) elmentem 500-600km-t, jelenleg csak 300-at tudok. Januárban viszem új szerelőhöz, remélem ő rájön mi a gond.
2021. dec. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor az 1.2-es motor még mindig csekélynek számít?

Olvastam, hogy az 1.3-as Yaris már jobban bírja az autópályát, mint az 1.0-ás. Néha autópályázni is kellene, ezért volna jó egy erősebb motor. Azt hittem a Micra 1.2-ese már nemcsak városba, hanem hosszabb távokra is alkalmas.

Mit gondoltok?

2021. dec. 28. 10:04
 4/22 anonim ***** válasza:
Nekem 1.0-es van (2-es vagyok), városba tökéletes, autópályán viszont nyilván jobb lenne egy erősebb, mert tudna menni 130-al, de akkor már nagyon erőlködik, 110-el szoktam menni, de tudoo haladni, mert úgy kehet cele cikázni, hogy csak na. Ha kett volna erősebb motorral akkor, mikor vettem, nyilván azt választom
2021. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 krwkco ***** válasza:
76%

" jobban bírja az autópályát"

Minden mai autó simán tartja a 130-at hosszú távon is. Legfeljebb hangos és emiatt kényelmetlen.

A kis teljesítményű autók inkább országúton hátrányosak. A gyenge gyorsulás miatt csak az esetek töredékében lehet biztonságosan előzni egy erősebb autóhoz képest.

2021. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nyilvan hangos, mikor 5500-an porog a motor, de ki akarja szándékosan tönkre tenni a kocsiját? Mert en biztos nem.


"A gyenge gyorsulás miatt csak az esetek töredékében lehet biztonságosan előzni egy erősebb autóhoz képest"


Hát aki béna, annak valószínűleg nem biztonságos, mert képtelen felmérni a távolságokat, de egy tapasztalt vezetőnek ez nem jelent problémát kisebb teljesítményű autóval sem...

2021. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 krwkco ***** válasza:
76%

"tudna menni 130-al, de akkor már nagyon erőlködik"

Az autó az autópályán nem "erőlködik".

Magasabb fordulaton jár, emiatt hangosabb. A gázpedált is jobban kell nyomni, mert nagyobb az időegység alatti levegőfelhasználása.

De a benne ébredő erők csak átlagosak. Mert a pillanatnyi nyomatékigény is csak átlagos.

Erőlködésről inkább kis fordulaton mélyre benyomott gázpedálnál beszélhetünk. Amikor valaki az emelkedőn visszaváltás nélkül megy fel, vagy alacsony fordulatról erőlteti a gyorsítást.

Az autópályán a motor kopása arányos a megtett úttal. Sőt még kedvezőbb is a nagyobb olajnyomás és a tartós üzemi hőmérséklet miatt.

2021. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 krwkco ***** válasza:
76%

#6

"de egy tapasztalt vezetőnek ez nem jelent problémát kisebb teljesítményű autóval sem..."

Ez ugyanakkora ostobaság, mint az, hogy az autópályamenet 5500-as fordulatot jelentene.

Akármilyen tapasztalt valaki, az országuton a következő kanyarig belátható távolságot nem tudja megnövelni. Vagy a távolról szembejövő autó távolságát. Ha ez nem elég, akkor a "tapasztalt vezető" gyenge autóval lemond az előzésről, míg a nagyobb teljesítményűvel biztonságosan megteszi.

Erre írtam, hogy a "gyenge gyorsulás miatt csak az esetek töredékében lehet biztonságosan előzni egy erősebb autóhoz képest".

2021. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ennek a demagóg értelmetlen írogatásnak mi értelme? Mert az látszik, hogy nem értesz a kocsikhoz, de még a tényeket is meg akarod hazudtolni :D Ember, vannak bajok
2021. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 krwkco ***** válasza:

#9

"látszik, hogy nem értesz a kocsikhoz" "Ember, vannak bajok"

Majd az olvasók eldöntik, hogy kinél.

2021. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!