Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin motort helyett dízelt?...

Benzin motort helyett dízelt? (ritka autó)

Figyelt kérdés
Egy régi projekt, hobbiautóról lenne szó. Egy 1986-os Toyota Carináról, amiben egy 1.6-os benzinmotor van, 5 sebességes manuál váltóval. Ez a típus gyárilag készült 2.0 szívódízellel is. A kérdés, hogy legálisan átrakható egy 2.0 dízel motor? Láttam már ilyenre példát 3-4 éve, az ügyfélkapun is szerepelt a motorcsere ténye. Azt hiszem az egy 4-es Golf volt. Az anyagi része most mellékes, tudom, hogy egy drága mulatság.
2021. dec. 30. 02:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Akármi lehetséges ha elég pénzed van.Rá akarsz költeni egy 35 éves Toyotára az értékének a többszörösét?Ha igen akkor meg lehet csinálni.Bár a forgalomba helyezés nem lesz egyszerű ha lehetséges egyáltalán.
2021. dec. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom csak típusazonos motort rakhatsz bele.
2021. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De miért akarod dízelesíteni?


Ennek az autónak szerintem sokkal "jobban áll" a benzines motor :)

2021. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet oldani, de legjobb bemenned egy Magyar Autóklub műszaki állomásra. Ott még hozzáértők dolgoznak és nem bürokrata lehúzós gyenge tudású alkatrészcserélők. 1-es válaszoló, egy 35 éves Toyotánál nem az értéke többszörösét költi rá, mert ez nyilván jó állapotú autó, ami 35 évesen azt jelenti, hogy nagyon is fenn van az értéke, bele számítva, hogy azok a Toyoták a 80-as évekből, ha a rozsdára vigyáztak, hihetetlenül jó autók, tartósak és gusztusos belterűek. Mindamellett ritka darab és a Corollánál eggyel nagyobb típus. A Carinának dízelje és benzinese is nagyon jó volt, a 87-es, következő generációs nagyszerű Carina közbetlen elődje, kifutó évjáratból. Százszor többet ér mint az új hibridusz vackok!!!
2021. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és azt tudni kell, a dizel es benzines kozt elter altalaban a valto es esetleg a diffi attetelezese is, a motortarto reszeket is meg kell nezni es a segedberendezeseket.
2021. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
"Csupán" csak a nosztalgia miatt. Apámnak volt anno egy ilyen Carinája, csak sajnos pár éve egy barom totálkárosra törte, menthetetlenül. A dízelnek volt egy varázsa, amit most nem tudok leírni. De megkérdezem persze.
2021. dec. 30. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja így már értem :)


Hát lehet egyszerűbb lenne venni egy dízelt alapból.

2021. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ritka, mint a fehér holló. :/
2021. dec. 31. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!