Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható forrásból, rendben...

Megbízható forrásból, rendben tartott 10-15 éves “jobb” autó (Volvo, Toyota, németek stb…) vagy 3-5 éves “kommersz” márka (Hyundai, Ford, Skoda, franciák…) egyes típusait érdemesebb vásárolni 2-3 millió környékén?

Figyelt kérdés
Nem nagyon foglalkoztatnak az autók, de szükségem van egy hosszabb távra szóló (még 5-10 év minimum), megbízható, könnyen kezelhető és nem drága fenntartású autóra, aminek esetleg a teljesítménye sem rossz (a típus valamilyen sedan lenne, de nem fontos, lényeg az 5 ajtó - ezért esett ki a háromajtós Volvo). Köszi!

2022. jan. 1. 09:11
A kérdező szavazást indított:
Régebbi minőség
Új kommersz
Nem lehet megmondani
Más alternatíva
18 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen szempont lenne, hogy nem futott annyit egy új (talán) és az is, hogy a régebbi talán kevésbé könnyen hibásodik meg - ha megéri, 4 közelébe is felmegyek egy Volvo S60-ért, de akár még a Hyundai kisebb típusai is szóba jöhetnek…
2022. jan. 1. 09:15
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

'régebbi talán kevésbé könnyen hibásodik meg'


ööö... hogy mi????

2022. jan. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

4 millióért én a helyedben vennék egy 3-5 éves Toyotát. És akkor keverted az újságot a megbízhatósággal.


Egyébként meg a Kia, Hyundai, Renault, Peugeot abszolút jó autók és csak azok hangoztatják, hogy "szarfrancia", akik a rozsdás Mazda világában élnek. Valamikor 30 évvel ezelőtt igaz volt, de már régen nem az. Bátran vehetsz egy fiatal franciát, nem lesz vele semmi bajod.

2022. jan. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is néztem őket, azok valóban elérhető és szép autók 4-5 évesen (2-3 közt). A 4 az már kicsit a plafon felett lenne, de bevallom, ott inkább a gyönyörű, 6-7 éves Volvo típusokat fizetem meg, a Toyota helyett viszont nyugodt szívvel veszek minőségi franciát (vagy Nissan, Seat, Ford, Opel, Mitsubishi), ha azok is jót gyártanak - a Mazda híre nem annyira jó).
2022. jan. 1. 09:34
 5/9 A kérdező kommentje:
A régebbi típus kevesebb hibáját azért feltételeztem, mert nincs annyi elektronika vagy tervezett elavulás…
2022. jan. 1. 09:36
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező. Én azokra emberekre hallgatok akik autókkal foglalkoznak, pl: autó szerelőket szinte régebbi(15-20éves autókkal látok, ami nem véletlen) . Ugyanakkora futástelsítménnyel azért lesz több bajod egy újabb autóval mert sokkal bonyolultabb mint korábbi társai. Minden szoftveresen vezérelve stb. Ma már más elvek alapján gyártanak a lényeg hogy garanciáig kibírja az autó. Az egyik ismerősömék nem szegények, egy bömöst simán fent tudnának tartatani. Viszont vette egy patika állapotú 2005-ös corollát, ami érthető.
2022. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Érdekes, pl. Mitsubishi Space Star rengeteg van fenn a legnagyobb portálon, kevés kilométer, olcsó, egész szép is, de ennek lehet oka… ezzel együtt koreai és japán lehet a legjobb, ugye?
2022. jan. 1. 10:22
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Én 10 éves autót vettem ilyen áron, '19 elején. Eddig teljesen problémamentes. Az tény, hogy hosszas kutatómunka előzte meg, mire kiválasztottam a megfelelő motort és felszereltséget. Újabb autót is vehettem volna ilyen áron, de csak valami kis városi cirkálót, aminél nagyobbat akartam.
2022. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, a kis 10-es, 20-as Hyundai-okat is nézem, egész rendben vannak, meglátom… milyet vettél?
2022. jan. 1. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!