Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire szabályos?

Mennyire szabályos?

Figyelt kérdés

Ajtóra kilépő led fények, kb. 1 méter hosszú és az ajtó aljára kell felragasztani, és ajtó nyitására világítanak ill. becsukásnál kialszik a fény.. tehát menet közben nem világítanak csak ki-be nyitáskor.

Rendőrök illetve műszakin nem szólnak érte?



2022. jan. 2. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Így elsőre azt mondanám, hogy szerintem nem szabálytalan. Nem zavar az égvilágon senkit, nem vakít, nem balesetveszélyes. Mondanám ezt egy értelmes országban, de nem abban, ahol az sem szabályos, ha a rendszámtábla megvilágítás erősebb a gyárinál, de rohadtul nem zavar senkit így sem. Amúgy szerintem a rendőr nem fog érte büntetni, tekintve, hogy nappal észre sem lehet venni, éjszaka meg ritkábban állítanak meg. Maximum műszaki előtt azt fogják mondani, hogy tüntesd el, mire viszed vizsgára az autót.
2022. jan. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:

"6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

37. § (1) A járművön csak olyan fajta, olyan színű, oly módon elhelyezett és annyi világító-, illetőleg fényjelző berendezést szabad alkalmazni, amilyent és amennyit a rendelet előír vagy megenged. Ez a rendelkezés nem vonatkozik az olyan világítóberendezésekre, amelyeknek a fénye a jármű üzemszerű használata során kívülről sem közvetlenül, sem közvetve nem látható"

Szerintem az "üzemszerű használat"-ba beletartozik a kiszállás, beszállás is. Szóval, a rendelet szerint nem szabályos.

2022. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább szánalmas és röhejes.
2022. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:

#3

Én nem ezt mondanám.

A kilépőfénynek van értelme és egy felragasztható LED csík a leegyszerűbb megvalósítás. De, ahogy korábban írtam, szerintem nem engedélyezett. Talán, ha csak 1-2 LED lenne a csíkból, az is elég lenne és nem lenne feltünő.

2022. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: 1996 óta vezetek, még sohasem éreztem a hiányát ilyennek.
2022. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:

#5

"1996 óta vezetek, még sohasem éreztem a hiányát ilyennek."

Attól másnak még hasznos lehet. Pl. sokszor érkezik éjszaka valahova, ahol sáros, pocsolyás a talaj.

2022. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát oda eleve nem állok be, másrészt annyira sötét éjszakát én még nem láttam hogy ne lássam milyen a talaj, ha máskor nem akkor amikor beállok és még világít a kocsi..
2022. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dzsoki ***** válasza:
Rendelet szerint,valóban,nem szabályos.Vizsgán,nem megy át.Amennyiben a rendőr,meg akar büntetni,akkor ezért megteszi.Véleményes,ezért rendőrfüggő.Szóbeli figyelmeztetéstől,a helyszinbírságig,bármi is lehet a rendőri szankció.
2022. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!