Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlás esetén...

Használtautó vásárlás esetén ki milyen praktikákat szokott alkalmazni az alkudozásra?

Figyelt kérdés
Használtautót vennék, viszont mindenkitől azt hallom, hogy minden esetben alkudjak. Mennyi reális alku pénzben? 950 ezer az autó, mennyit tudok lecsípni belőle?
2022. jan. 5. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Meg kell nézni, hogy milyen az autó és az eladó. Nincs általános recept. Volt olyan aminél egy fillért sem tudtam, máskor elég sokat.
2022. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Hát erősen függ attól, hogy a többi hasonló autó milyen árban mozog, illetve hogy milyen az állapota.


Ha a hirdetett hasonló autók e felett vannak (a kiszemelt autód ezektől olcsóbb), és nincs különösebb probléma akkor nem valószínű hogy sokat engednek.



Én 950re, 850ezret kínálnék.

De ha tetszik, és korrekt az ár akár 930at is adnék. Lényeg hogy megpróbálsz alkudni és majd látod hogy reagál.

2022. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

"Én 950re, 850ezret kínálnék."


Akkor ezután nálunk a kutyával fogsz beszélgetni.

A fajtája, olyan, mint a Magnum sorzatban Zeusz és Apolló.


Nem szereti a nagyképűeket!


Egyébként miért kellene engednem az árból?!

2022. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

#3


Mondtam hogy erősen függ hogy a hasonló autókért mennyit kérnek.


Én pl 3 éve mikor vettem autót, egy olyan tetszett meg amiért a legtöbb eladó 1,8-2,3ig kért.


Elmentünk egyet megnézni, amit 2 millió 150 ezerért árultak, és 2 milliót kínáltunk.


Egyáltalán nem sértődött meg az eladó, kicsit gondolkodott, majd mondta hogy 2 millió 50ezer?


Én ilyesmiért biztos nem sértődök meg.

Sokkal dühítőbb mikor valaki 3 órát nézi, aztán meg ajánlatot sem tesz. Inkább alkudozzon.

2022. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!