Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdődő hengerfejes benzines...

Kezdődő hengerfejes benzines autónál milyen "tünetek vannak"?

Figyelt kérdés
Illetve láttam használt hengerfejet is árulnak, de tudtommal fel lehet újítani. Mennyibe fáj egy hengerfejezés? Tapsztaltatok màr ilyen problémát?

#autó #probléma #hengerfej #hengerfejesedés
2022. jan. 7. 10:45
 1/7 anonim válasza:
100%
Az olaj és a víz között átfolyás pl. esélyes, olaj lehet vizes, víz lehet olajos, a víz és az olaj nyomásától és hőmérsékletétől függően, járó motornál a víz buburékozhat a kiegyenlítő-tartályban.
2022. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és az autó hangja? változik?
2022. jan. 7. 10:53
 3/7 A kérdező kommentje:
vagyis a motor hangja?
2022. jan. 7. 10:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Változhat a hangja, igen. A legfőbb tünet az a kipufogóból távozó fehér füst, ami azt jelenti, hogy az égéstérbe víz kerül.
2022. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég sokminden lehet, attol függ konkretan mi ereszt át

- buburékol a víz a kiegyenlítőtartályban

- túrós az olaj

- olajos a víz

- fehéren füstöl a kocsi

- 2-3 hengerezve indul, de utána már latszolag megy rendesen.

- fogy a hűtőfolyadék

- fogy az olaj, de nem füstöl kéken

2022. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:
#5-höz még hozzátenném, hogy lehet a motortér vizes a lecsapódott párától, és -esetenként- jelentősen csökkenhet a motorerő.
2022. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

- capuccinós nívópálca és olajbetöltő sapka alja.

hosszabb táv esetén sem tűnik el.

- kiegyenlítő tartályban a hűtőfolyadék olajos

- rohamos víz vesztés és forralás

- az autó motorja alig akar beindulni

- fehér füst súlyos esetben a víz szó szerint ömlik a kipufogóból (merciből láttam ilyet)



Igazából ezek előjelek, de ha nincs szétszedve amit nem ajánlok akkor ezek csak találgatások.


Nekem is a BMW kávéhabos nivópálca+olajbetöltő és a víz is fogy kicsit, ez már 3 éve így megy de még megy teszi a dolgát.


350-500.000Ft nekem meg nem ér egy motorgenerál, mikor az autó piaci értéke 700.000Ft lenne jó esetben.

2022. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!