Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autó mitől tud...

Benzines autó mitől tud hengerfejes lenni?

Figyelt kérdés
pl régi suzukikra mennyire jellemző? Mit kell ahhoz csinálni, hogy egy benzines suzuki hengerfejes legyen?

2021. ápr. 20. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
semennyire, ha nem gyilkolták, a fordulatszám öl legjobban
2021. ápr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
véletlenül lepontoztam az egyest (mellékatt), utólag is elnézést :D
2021. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Én felpontoztam helyetted. :)
2021. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
2 es nem gáz nem gyüjtöm a zöld likekat pont leszrom
2021. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 crudy ***** válasza:
88%

Nem pontozok le senkit, de attol meg nem igaz az elso valasz. A fordulatszam nem ol se kicsit se jobban.


A hengerfejtomites a blokk es a hengerfej kozott van, a fala resze az egesternek. A hibaja az, hogy tul nagy homerseklet hatasara egesz egyszeruen eleg. Mivel a hengerfejtomites valassza el a vizteret az egestertol igy ilyenkor a viz es az olaj keveredni fog illetve a motor bedolgozik az egesterbe. Ez akkor tud kialakulni ha az egesterben tul nagy a homerseklet. A homerseklet szabalyozasarol az egesterben az olaj de jelentos reszben a hutoviz gondoskodik. Tehat ha nincs eleg hutoviz, nem lesz kello hutes, vagy nyaron a nagy melegben nagy terhelesen (nem nagy fordulaton) a hutorendszer nem tudja kelloen huteni a motort akkor a hengerfej tomites ateghet es akkor az auto hengerfejes.

2021. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

#1 felpontoztalak, mint mindenkit <3


De a nyomaték öl nem a fordulat.

<3333

2021. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A túl nagy hőmérséklet teheti hengerfejessé. Ezt akár egy 2000 Ft-os termosztát csere elhalasztása is okozhatja. Ha rendesen karban van tartva egy autó, akkor nem lesz hengerfejes, kivéve ha gyárilag szar.
2021. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha víz van benne, még ha forr is, nem lesz hengerfejes. Ha a termosztát rossz, legfeljebb kinyomja a vizet, de ha pótolod, akkor nem lesz baja a motornak(tömítésnek)


Ha nincs víz akkor lesz baj, tojnak utántölteni, és legelőször a hengerfejpakolás ég szét a száraz motorban.


Érzékenyebb motorok(pl dízel isuzu) ennél a pontnál meg is szorulnak, motorcsere.


De valami sokat futott benzines kis fingilingin elég egy HF tömítéscsere.

2021. ápr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hideg motort erőltetni, ilyenkor se a magas, sem az alacsony fordulat nem jó neki. Alacsony fordulaton a nyomaték öli meg hidegen, magas fordulaton pedig a motor gyors, egyenetlen melegedése. Az autó a legtöbb kopást hidegen gyűjti be. Ezért akkor kell óvni.
2021. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

kérek segítséget nekem is tegnap ez volt

ha megydek fel a budai hegyekbe nagyon forró a motor. A vizhőfok jelző középen van nem ad semmi jelzést de felnyitom a motorháztetőt büdös szag és forró gőz van. Ez mi lehet? ja és a kieyenlítőtartály szín üres semmi nincs benne :S a radiátort még nem néztem meg.

1997 suzuki swift 1.3 az autóm

2021. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!