Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli driftelés Ladával mennyir...

Téli driftelés Ladával mennyire veszi ez igénybe az autót?

Figyelt kérdés

mennyivel jobban kopnak egyes alkatrészek pl, tudom jót nem tesz az biztos.

lada 2107-ról van szó. Frissen le esett olyan 4-5 centis puha hóba, esetembe. Álló helyből kövér gázzal 360 fokos forgások amiket általába csinálok.



2022. jan. 8. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont annyival.
2022. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
oké mostmár minden világos :D
2022. jan. 8. 22:24
 3/5 krwkco ***** válasza:
39%

"Téli driftelés Ladával mennyire veszi ez igénybe az autót?"

Ha ügyelsz a fordulatszámra, és nem engeded túl magasra, akkor havon nem árt az autónak. Kipörgő keréknél a keréken mért sebesség nagy, de a hozzá szükséges nyomaték kicsi. Mintha lejtőn mennél.

Ha mindenütt hóval borított a hely, akkor a gumi sem kopik lényegesen. De ha vannak jól tapadó foltok, akkor az oldalírányban csúszó kerék mozgását megállítva a szokásosnál nagyobb oldalerők hathatnak.

Persze, ha leugrassz a kuplungról vagy sokat csúsztatod, az ugyanúgy megterheli, mint bármikor máskor.

2022. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

#3

Hülyegyerek alá adod a lovat.

2022. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Njet problem, normal katastrof! :)

Én siheder koromban ugyanezt egy teljesen széria Volgával követtem el.

Fater, és a főnökei ki is picsáztak rendesen. (...ugye érződik, mikor történhetett...) :D

...aztán később, felelős, józan, normális... stb. hivatásos, felelősségteljes járművezetőként ugyanezt elkövettem rendes, kéziváltós IK 256-ossal és 260-assal.

Igen, volt "főnöki leb**ás". ("mert már apád is ezt tanította")

:)

Szóval hajrá, ha ésszel csinálod, nem lesz baj! :)

2022. jan. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!