Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fordulat a legbiztonság...

Milyen fordulat a legbiztonságosabb a CR TDI motornak hidegben indítás után?

Figyelt kérdés
1-2 perc melegítés után mennyi az a fordulat tartomány ami a legkevésbé károsítja a motort és a turbót? Valakitől azt hallottam ,hogy 1500 nál már kell váltani. Viszont sok helyen azt hallottam, hogy 1800-2500 között érdemes elváltani, mikor hideg a motor.

2022. jan. 9. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

2000 fordulat alatt, pl 1500-1750 rpm.

Alacsony fordulaton való gurulgatással vigyázni kell(<1500), nem szabad neki mélyre nyomni a gázpedált. Mert bár alacsony fordulaton egy nyomatékos motor jól húz, de erőlködik. Nagy lesz a dugattyú oldalterhelése, a henger ovalitása létrejön/felgyorsul. Mindig olyan fokozatban használd ahol nem erőlködik, könnyen viszi az autót. Ez fogyasztásban és élettartamban is nyerő magatartás.

2022. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem tudom, szerintem senki se tudja.. Én sok autót használtam normális fordulattal jártam, tehát 1800-2800 között.

Azt soha nem volt baja egyiknek se.

AZt most automata van, ha nagyon hideg van akkor 2000-2500 között forgatja ha picit melegedett már 1500-2100 között terheléstől függően.

2022. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Erre nincs bevett szám szerintem.

De nem csak a max fordulat a lényeg, erőltetni sem kell, tehát nem padlózni aztán 2000-nél megállni.

2022. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!