Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 2002-es évjárat,...

Ricsi90 kérdése:

Honda Civic 2002-es évjárat, hidegindítási problémák. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, megpróbálom a lehető legrészletesebb leírást megadni a problémáról.

Adott egy 2002 évjáratú Honda Civic személygépkocsi.

Az ősz beálltával, ha hűvösebb idő volt és sokat állt felfigyeltem arra hogy elég hosszú ideig 5-10 mp önindítózás volt szükséges az indításhoz.

Meleg motorral az autó pöccre indult.

A tél beálltával az autót hidegen nem tudom beindítani, inkább az aksi merül le a sok hosszú indítózástól - ami mostmár igen a végét járja a rengeteg lemerítés, töltés ciklustól és egyébként is egy noname példány szegényke.


Tehát, lemegyek az autóhoz, indítózok. Teker, de semmi. Abbahagyom az indítózást: egyet röffen de semmi.

Indítózok újra, esetleg fel-fel röffen de semmi. Aztán az aksi lemerül, már megforgatni sem képes. Betolva sem indul.

Az aksit felhozom, feltöltöm fullra és ilyenkor új próbával indul - általában.

De most a -6 fokban már így se.

Az ünnepek alatt a 12 fokban pöccre indult az autó. Ha egyszer beindítom és melegen tartom a motort, pöccre indul.


A sikertelen indításkor észlelt jelenségek: gyújtás ráadásakor a biztosító tábla környéken "zizeg" "tekereg" olyan fura hang. Nem tudom melyik biztosíték, relé az.... a tábla alól jön talán.

A másik jelenség, a benzinszag. A kipufogón is jön, és a légszűrő háznál is érzem.

Légszűrő nem vadonatúj de jónak mondható.

Lenyomott gázpedállal indítózva sem tudom befolyásolni a motor indulását. Ha a gáz pedált pumpálgatom, az sem segít.


Melegen működik.


Autópálya menet esetén ha letérek és lelassítok mondjuk 30-40-re és 2-3-as fokozat, rángat picit. Nem vészesen de azért érzem.

Kevés gázzal fullad, de ezt már nem annyira érzékelem, mert megtanultam ezt a példányt kezelni.

Tehát, a motor benzint kap - és levegőt is kell hogy kapjon.


Egyszer, a nyáron fordult elő alacsony sebességnél, -városban, 2es fokozatban egy rángatás, ami bő gáz adással megszűnt. Ekkor felvillant a motor check hiba lámpa aztán később kialudt, azóta nem jön elő.

A fogyasztása 7 liter körül van, 1.4es motorral- nem tűnik elszálltnak. Nem füstöl.


Nyilván tudom, vigyem szerelőhöz... de hát na, anyagi okok.... Ha tudom, megnéznék rajta ezt-azt ha tudnám merre induljak...

Gyertya problémára gondolok még....



Köszönöm előre is a segítséget!



2022. jan. 9. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet hőfok jeladó, döglődő akku(hidegben eléggé sokat veszt a kapacitásából), nem pörgeti eléggé a motort az önindító.

Ha bizonyos hőfök felett pöccre indul, valószínű hőfok érzékelő a hiba.

2022. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm! :)


Hőfok érzékelő... Az melyik benne? Amelyik a hűtővíz hőfokát érzékeli?

Bocsánat ha hülye vagyok: műszaki ember vagyok de más területen XD


Vagy a légszűrő házba benyúló kis fekete érzékelő?


Köszönöm!

2022. jan. 9. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!