Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel autó hidegben miért...

Diesel autó hidegben miért startol nehezen?

Figyelt kérdés

2008-as 1.9-es TDI Skoda Octavia.


Haverom autója, nagyiék házából hurcolkodunk el, a mi autónk kicsi, ezért szoktam tőle kölcsönkérni az övét.


3 éve vette olcsó pénzért, amikor befejeztük a sulit és dolgozni kezdett.

Azóta többször voltunk vele kirádnulni, Horvátországban, Balatonon...

Fél évig nem ment a klíma neki, azt horvát előtt csináltatta meg, csak valami szíj volt leugorva és nem hajtotta a klímakompresszort...


Most hidegben kicsit nehezen startol, tegnap reggel -10 volt, hívtam is neki hogy nem akar indulni az autó, de azt mondta indul az, nyugodtan startoljam sokáig, behajtja az... Úgy is volt, majd 15 másodpercig tartottam a kulcsot, mire beindult a motor...



2022. jan. 9. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert hideg van, hideg az olaj, és ez ugye "önmelegedő" gyujtású, na a hidegből most több jut neki, izzítás mennyire van rendben, az akku indítóképessége a hőmérséklet csökkenéslével romlik... Soroljam?
2022. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden jó lenne akkor pöccre kellene neki indulnia.


Izzítógyertyák, porlasztási kép, akksi.

Ez a 3 ami nagyon számít egy dízelnél hidegben.


Nekem a 30 éves dízel is úgy indít -20-ban mint állat, igaz várni kell 16 másodpercig az izzítással :D

2022. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó írta, de kiegészíteném a szerintem legfontosabbal, a kompresszióval. Ha kopott a motor, akkor hiába jó a többi.
2022. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy magas resolaj és nem épül fel a nyomás a rail csőben rendesen
2022. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bár ez még pd akkor marad a lz izzitas hiánya
2022. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Haverod csak annyira tartja ezt a kocsit, amennyire épphogy elviszi a célállomásra. -10 fokban első izzításra kellene indulnia, ha az akkumulátor, izzítógyertyák és az üzemanyag minősége jó.
2022. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, amúgy napi szinten megy vele, hordja a kollégáit is munkába (naponta kb 80-90 kilométer) de mindig azt mondja rá hogy "csóró munkásautó". Azt költi rá amit nagyon muszáj, fékek, olajcsere meg olyan dolgok amik a biztonsághoz elengedhetetlenek...

akkumulátorra azt mondta új, szeptemberben vette

2022. jan. 9. 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Beakartam szólni a startol szóhasználat miatt, de nem bántalak na🤷‍♂️
2022. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Izzítás, ahogy fentebb is írta valaki, hogy 16mp-ig várni kell. A dízelautókban amikor ráadod a gyújtást, a műszerfalon világítani fog egy narancs színű tekercs. Na, amíg az nem alszik el, addig nem kéne erőltetni az indítást, viszont ha elalszik, azonnal, mert ha régi az autó és csak a nagyon szükségeset költi rá a haver, akkor bizony (tapasztalat) minden másodperc számít az akksi miatt.
2022. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az idő amit írtam, hogy 16 másodperc az autója válogatja :)


Nálam ennyi ideig izzít amíg ki nem old a relé.

Lehet más autónál 10 másodperc vagy azonnal ki old amikor kialszik a lámpa.

Nálam a lámpa kb 5 másodperc és kialszik, mindegy hogy tél vagy nyár vagy hideg vagy meleg a motor, de ez egy ezer éves autó.


Valószínűleg a 2008-as octavia már nem izzít ennyi ideig hideg motorral... meleg motornál meg lehet egyáltalán nem izzít.

2022. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!