Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto, jó választás első...

Fiat Punto, jó választás első autónak? Milyen volt az első autód?

Figyelt kérdés

2 hete van jogosítványom, egy Fiat Punto Evoval tanultam vezetni, ezzel is vizsgáztam le.

Szerettem, nagyon kényelmes, élveztem vezetni. De Dieseles, ami jó egy kezdőnek de városban többet eszik.

Nem nagyon értek az autókhoz, annyit tapasztaltam már, hogy egy benzines spórolósabb városban.

Ford focusra vagy puntora esetleg Skodára gondoltam elsőnek.

Egy millióig.

Érdemes kereskedőtől venni?

Mikre figyeljek? Mit nézzek meg? Milyen kérdéseket tegyek fel?

Nyugatról ennyiért értelmetlen behozzni? Hogyan zajlik egy bozhatal, mik az árai/ideje mire magyar rendszámmal mehetek vele?

Kérlek minden kérdésemre válaszolj, köszönöm.



2022. jan. 9. 18:29
 1/8 A kérdező kommentje:
* Fiat Grande Punto Evo 2008 Diesel
2022. jan. 9. 18:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kis értékű autót nem éri meg hozni egymagad, ha így indulnál neki. Engedd el.

Lehet kereskedőtől is venni, nem kell kizárni. Ugyanúgy meg kell nézni milyen ember, mintha magánszemély lenne.

Ha nem értesz hozzá, vidd el állapotfelmérésre, vagy vigyél magaddal hozzáértőt, aki átnézi

2022. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"De Dieseles, ami jó egy kezdőnek de városban többet eszik."

Ezt nem értem. Mitől lenne jobb egy kezdőnek egy dízeles?

2022. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Javarészt városi használatra inkább benzinest kellene venni; kereskedőtől is lehet venni, viszont ha van rá lehetőség, akkor inkább magánszemélytől; mindkét esetben fontos, hogy milyen előélete volt a kocsinak, hogyan, mikor szervizelték, rendelkezik-e szervizkönyvvel stb; ilyen kis értékű kocsinál semmi értelme behozni külföldről, hacsak nem olyan modellben gondolkodsz, amit itthon nem forgalmaztak. A Fiat itthon nem népszerű autó, mivel még mindig nagy az előítélet iránta.


Nálunk volt Grande Punto, most 330 ezer kilométer van benne és dízel. 15 éves és már jókora karbantartást igényel, azonban komolyabb baja soha nem volt. Nekem Bravo van szintén dízel 312 ezer kilométerrel, rendszeresen karban van tartva és bárhová el merek vele indulni.


Állapotfelmérés és hozzáértő legyen veled, ahogy már írták és nem lesz gond.

2022. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.



3# Mert nem fullad le olyan könnyen.

2022. jan. 9. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

" Mert nem fullad le olyan könnyen."

Ez igaz? Eddig erről nem is hallottam.

2022. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Skoda fabia mk1 1.4 benzin 2000-2006 köztiek egész jó áron vannak, alkatrészt olcsó és bontott cuccokból is Dunát lehet rekeszteni hozzájuk és jó kis autók
2022. jan. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egy kezdőnek valami nyomatékszegény szívó benzines a legjobb választás, mert ha azzal eltud indulni, akkor akármivel el tud indulni
2022. jan. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!