Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miket érdemes ellenőrizni egy...

Miket érdemes ellenőrizni egy kocsin?

Figyelt kérdés
Pár hónapja van jogsim. Ez alatt szerencsére nem volt sokat szervízben a kocsim és nem hiszem, hogy tüzetesebben átnézték volna.. Olajcsere volt az biztos. Nem értek a műszaki részéhez és nem tudom miket kéne gyakrabban átnézni (értem ez alatt, hogy felnyitom a motorháztetőt és onnan hogyan tovább?).. Tudom most sokan lehurrognak majd..

2022. jan. 10. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A folyadék szinteket ellenőrizni, ha nem jó a színe vagy koszos vagy hasonlók akkor lecserélni, ha jó ami benne van akkor a kézikönyv alapján utántölteni maxra. Ha gyakran fogy, akkor mindenképpen megnézetni. Én azt ajánlanám, ha nem értesz hozzá, hogy egy hozzáértő ismerőssel nézesd meg vagy ha nincs ilyen, akkor szerelővel.
2022. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy közeli szervízt keresel amit a neten is értékeltek és eprsze jóra nyilván. Oda bejelentkezel hogy tüzetesen nézzék át, írják össze mi az ami midnenképp cserés, meg mi az ami ráérős de nem szabad elhanyagolni. Igaz drága buli az átnézés de ha nem értesz hozzá és nem akarod hogy gond legyen akkor érdemes belefektetni.

Én anno ezért tanultam meg autótszerelni hogy itthon garázs körülmények között az alapokat megtudjam csinálni, folyadékok cseréje, apró dolgok cseréje, hibakód kiolvasás egy erre való olcsó de működő kiolvasóval. Mivel műszaki végzettségem van tehát az elektronikához alapból értek, igaz az autóvillamosság azért más, hasonló de más tészta, azokkal kapcsolatosan képezgetem magam, régebbi tankönyveket beszereztem és olvasgatom, nézegetem az erről szóló videókat a neten az értelmesebb többnyire külföldi csatornákat, Autodoc is elég jó oktató videókat csinál, bár szerintem inkább kezdő és haladó közötti szintűeknek jó, nagyon full kezdőknek nem igazán aki még racsnit sem fogott a kezébe.

2022. jan. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
91%

Nagyjából tankolásonként vagy nagyobb út előtt szokás ellenőrizni a következőket.

Folyadékszintek: olaj, fékfolyadék, kormányszervó folyadék, hűtőfolyadék. Az olajszintet pálcával, a többin van min és max jelzés. A használati utasításban benne van, hogy melyik tartály melyik.

Keréknyomás: benzinkúton van levegőoszlop vagy hordozható tartály. Egyszer kérd meg a kutast és figyeld, hogy mit csinál. A szükséges nyomások a vezetőajtónál szoktak lenni egy táblán.

Akkumulátor: lehet kapni a szivargyujtóba dugható feszültségmérőt. Nem mindenkinek van. Csak ha szükségesnek látod.

Figyelmeztető jelzések a műszerfalon. A motor és a futómű hangja, az autó mozgása, ha változik.

Egyébként évente vagy km szerint vinni kell olajcserére. Akkor szólsz, hogy ellenőrizze a szerelő a fékbetétek kopottságát is. (Kötelezően benne van az időszakos szervizben, de csak 90%, hogy megteszik.)

Kétévente műszaki vizsga, akkor ellenőrzik a futómű minden elemét és szólnak (buktatnak), ha nem OK.

Ennyi.

2022. jan. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A keréknyomást szoktam ellenőrizni, de nem igazán terjed tovább a tudományom.. Mindenkinek köszönöm.
2022. jan. 11. 08:10
 5/5 anonim ***** válasza:

a folyadékok szintjét érdemes 1-2 havonta megnézni

ezen kívül, amit tanítottak napi első indulás előtti ellenőrzések

2022. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!