Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újabb autóknál ahol már nincs...

Újabb autóknál ahol már nincs vízhőfokjelző, ott honnan tudod ha rossz a termosztát? Illetve, mikor van "üzemi hőfokon"? (Mikor eltünik a kék hőmérő skoda esetében.)

Figyelt kérdés
Ha rossz a termosztát, nem káros az autonak hosszú távon? Miért vették ki a vízhőfokjelzőt?
2022. jan. 10. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor könnyen kiderül, mert nincs normális fűtés. Nyáron meg olyan szempontból rossz, hogy többet ehet a kocsi.
2022. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
az újabb autóknál kigyullad a kis sárga motorhiba-jelző. Az jelzi, hogy vagy hideg a víz, vagy forr..
2022. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A modern kocsik szerintem vannak olyan fejlett rendszerrel szerelve, hogy ha nem megfelelően melegszik a víz mint kellene, akkor hibát dob.
2022. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Sehonnan. A szemfülesebbek a nagyobb fogyasztásból vagy élő adat olvasásából rájönnek.

De igazából a mutató az csak a userek pár %-ának lenne hasznos infó, a többiek vagy leszarnák vagy hibának vélnék azt is, ha minimálisan ingadozik a motor hőmérséklete.


Amúgy a kék lámpa 50 fok körül alszik el, az még nem annyira "üzemi hőmérséklet".

2022. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Van olyan típus, ahol induláskor egy kék hőmérő ikon világít, és ahogy bemelegszik a motor, kialszik.


Viszont ha nem alszik ki, akkor folyamatosan hideg marad a hűtővíz.

2022. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mondjuk ez is logikusnak hangzik igen. csak elozo autombol ki indulva, 50-70 fok kozott lebegett a vizhofok. de ha jol emlkeszem 70 fok fole nem ment. nyilvan ebbol tudtam, hogy rossz a termosztat. fentebb irtak, hogy 50 fok felett elalszik. ha uzemi fokot tekintunk 90 nek, es en 70 en vagyok, honnan tudjam, hogy nem okes semmi? Szerencsere most nem kell szerelohoz menjek, hogy ezt megkerdezzem. De majd honapokon belül muszakim lesz, elotte nyilvan elugrok.
2022. jan. 12. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Rádugsz az OBD portra egy olvasót, és máris látod a hűtővíz hőmérsékletét.
2022. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nyilvan ennyi eszem lenne nekem is.:D Csak nem erre irányul a kérdésem. Nem mindenkinek van otthon olvasója .
2022. jan. 12. 20:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt én sem értem hogy miért nem tesznek beléjük vízhőfokjelzőt, pedig ez szembe megy azzal az elvvel hogy bolondbiztos autókat gyártanak.
2022. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!