Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most viszek autót először...

Most viszek autót először forgalmiztatni, ilyem problémákkal átmehet?

Figyelt kérdés

Van egy apró kavicsfelverődésem a szélvédőn, ami csak az üveg külső részét nyomta be. Így vettem, semmi gond nem volt vele eddig.

A kesztyűtartómat nem lehet becsukni mert nem tettem még rá kilincset

A bal irányjelző lámpa(a kicsi ami az autó oldalán van) néha kijönn a helyétől picit. Van, hogy jobban is, mint kéne, mert az egyik bepattintója is letört, de a forgalmat nem szokta akadályozni.

Esetleg ezek nagy problémák? A kilincs kivételével a többit hogy oldjam meg? Pl index lámpát újra kell elektronikázni ha cserélni akarom vagy csak ragasszam oda?



2022. jan. 11. 09:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Másik, hogy nincs szerszámosláda az autóban. Honnan és milyet kéne venni bele? Vagy medikit kell?
2022. jan. 11. 09:50
 2/20 A kérdező kommentje:
Műszakiztatni viszem nem forgalmiztatni*
2022. jan. 11. 09:51
 3/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Szerintem laikusként a kijáró irányjelző lámpa probléma lehet, már ha észreveszik.


"Másik, hogy nincs szerszámosláda az autóban."


Hol írja bármi, hogy a szerszámosláda kötelező része az autónak?

2022. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Googlen olvastam. Meg hogy kell medikit.
2022. jan. 11. 10:22
 5/20 A kérdező kommentje:
Műkerék van benne amugy az jó
2022. jan. 11. 10:23
 6/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Meg hogy kell medikit"


Melyik országban műszakiztatsz?

2022. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A medikit az elsősegély doboz.

Am meg ragaszd be, hogy ne látszódjon az index.

Amit vizsgálnak, rozsda, fékek, világítóberendezések, kézifék, futómű, kipufogó.

Kb ennyi ezek közt nincs kesztyűtartó.

Biztonsági öv talán még.

2022. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
kavicsfelverődést is vizsgálják, de ha kicsi, nem lesz gond
2022. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szélvédő sérülés bukta, akármilyen pici is a hiba, főleg, ha látótérben van. Index probléma lehet, de látatlanban nem tudjuk, hogy mennyire gáz. A cuccok hiánya nem számít, vizsgán nem előírás. Kesztyűtartó teljesen tök mindegy.
2022. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Indexlámpával mindenképp kezdj valamit mert a rázópadon tuti ki fog ugrani a helyéről és már egyből bukfenc. Javaslom kezdésenk előzetesre vidd, fele annyi mint az éles vizsga és leírják mi az ami miatt nem fog átmenni műszakin így feltudsz rá készülni és nem kell azon görcsölnödhogy huh ez meg ez belefér-e még.


Az a kavicsfelverődés ha tényleg nem akkora lehet észre sem fogják venni, de amúgy sem szoktak ezen problémázni ha nincs betörve, vagy repedve a szélvédő. A kesztyűtartót lefogják tojni...


Elsősegély oboznak benne kell lennie és ne legyen lejárva a szavatossága, ezt behajítod a csomagtartóba és ennyi. Szerszámosláda nem kell és tudtommal régen sem volt kötelező. Izzóés biztosíték készlet sem kötelező már, igaz nekem van bent az autómba mert gond nélkül akármikor kicserélem (régi autóm van) de nem fgolalkoztak vele. Pótkerék, emelő, kerékkulcs legyen bent, bár nem nézte nekem eddig soha senki, de nézhetik.


Az autó ne legyen hiányos, megtörve, rozsda lehet rajta de ne legyen átrohadva és ne menjen át rajta a csavarhúzó felületi rozsdát még elnézik főleg ha kis apróság az egész. Kipufogó legyen rajta rendben, ne fújjon ki ne nézzen ki úgy mint az okádék és gyári legyen vagy papíros utángyártott esetleg sport kipufogó. Fényjelzések egyben legyenek, ne legyen megtörve sem, és perszeműködőképesek legyenek. Az index amit írtál azt orvosold valahogy. Ha kivan törvea rögzítőfül akkor vegyél bontóba egy másikatés ennyi. Azt a töröttet felesleges barkácsolni meg ragasztózni mert jó nem lesz és ha kiszúrják hogy ragasztva van elég pocsék módon akkor bukás.

A biztonsági berendezések legyenek rendben, féj, lengéscsillapító, futómű, gumik stb.... Ennyi. És a motortérbe semmi ne csepegjen és az olajfolyásokat is tüntesd el ha vannak.

2022. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!