Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntethet a rendőr, ha...

Megbüntethet a rendőr, ha hátul a 2 gyerekülés nincs bekötve, mert nincs biztonsági öv hátul?

Figyelt kérdés
csak februárban tudják beszerelni.( lada)
2007. dec. 29. 15:01
 1/7 anonim válasza:
71%

hát ha nem ül benne gyerek akkor biztos nem

ha meg ül akkor szerintem igen de mégis mit gondolsz!! nem azért van a gyerekülés, hogy a rendőröknek legyen mit megbüntetniük, hanem hogy a gyerekeid ne haljanak meg!!

2007. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
91%
Majd ha egyszer lehelyszínelsz egy olyan balaesetet ahol vétlen kisgyerekek sérülnek meg vagy halnak meg a szülők felelőtlensége miatt akkor nem kérdezel ekkora marhaságot hogy megbüntet-e a rendőr!!! Saját magadat büntetheted egy életen át ha a gyermekeidnek baja esik.
2007. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
81%
Szerintem azt nem nézi a rendőr ,hogy az ülés be van-e kötve. Csak a gyerek be legyen már ha van az ülésnek saját öve. Viszont abban egyetértek az előttem szólókkal, hogy a gyerekülés a gyermek biztonságát szolgálja. Csak akkor van értelme ha az ülés és a gyerek is be van kötve. A gyermekeid élete múlik rajta egy balesetnél!! Gondolj arra mennyi baleset van mostanában, és nem kell hogy te legyél a hibás úgy is jöhet a baj!
2007. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
A gyerekülést is rögzíteni kell a biztonsági övvel, különben mozog, csúszkál, és balesetnél úgyanúgy kirepülhet gyerekestől a kocsiból! Hiába vagy jó sofőr, vagy a férjed, sokszor a másik hibája miatt megy tönkre egy vétlen autós élete. Szerintem ne kockáztass, addig ne utazzanak veled a gyerekek (tudom, hogy néha elkerülhetetlen) autóval, amíg a kocsi nem biztonságos.Gondolj bele, őket semmi se pótolhatja, és meg tudnád-e bocsájtani magadnak, ha történne velük valami az öv hiányossága miatt?
2007. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én úgy olvastam valamelyik oldalon, hogy olyan autóban, ahol nincs lehetőség a gyermekülés rögzítésére, vagyis hátul nincs biztonsági öv, olyan autóban 12 évnél illetve. azt hiszem 150 cm-nél kisebb gyermek NEM szállítható. Tehár a rendőr simán megbüntethet és még 1 szavad se lehet, mert ezt is írásba foglalták. Másik az: hát igen szerintem el kell döntened, hogy mi a fontosabb, a gyermekeid biztonsága, vagy pedig az, hogy kényelmesen elmész az autóval és a gyerekkel mindenhova. Sose lehet tudni, hogy mi történik.
2008. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
35%

SZIA! SZERINTED MINEK A GYEREKÜLÉS HA NINCS ÖV? EGY ESETLEGES BALESETNÉL AKKOR A GYEREK AZ ÜLÉSSEL EGYÜTT REPÜL.TE KIPRÓBÁLNÁD MILYEN ÉRZÉS? GONDOLJ A FIZIKA TÖRVÉNYEIRE: FÉKEZÉSNÉL MI TÖRTÉNIK EGY NEM RÖGZÍTETT ÜLÉSSEL? NEM AZ A LÉGYEG HOGY AZ ÜLÉSBEN VAN-E ÖV!!!!!!!!!AZ CSAK A GYEREK MÉRETEI MIATT TESZIK BELE(KICSI GYEREKNÉL)AZ A LÉNYEG HOGY A KOCSIBAN LEGYEN!!

ÉS AKI AZT ÍRTA HOGY :AZ A LÉNYEG HOGY A GYEREK AZ ÜLÉSBE BE LEGYEN KÖTVE...HÁÁÁT! GRATULÁLOK! NE SZÓLALJ MEG HA NEM TUDSZ VALAMIT MERT ESETLEG A TE OSTOBASÁGODRA HALLGATVA BÜNTETNEK MEG MÁST! ÉS AKKOR AZ UGYE NEM MONDHATJA HOGY NEKEM AZ XY MONDTA. AKI NEM BIZTOS ILYEN KÉRDÉSEKBEN KÉRDEZZEN MEG EGY RENDŐRT. NEM FOGJA LEHARAPNI A FEJÉT ÉS TALÁN A LEGHITELESEBB VÁLASZT KAPJÁTOK!

2008. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
16%
És mi van ha gyárilag nincs a kocsijában hátul öv és nincs pénze újabb autót venni? Dobjátok össze neki azt a pár millát, addig meg pofa lapos.
2009. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!