Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Zafira A 2.0 Dti -...

Opel Zafira A 2.0 Dti - hideginditás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Opel Zafira A 2.0 Dti típusú autót 1-2 hét állás után indítani próbáltuk sikertelenül. Az önindító tekert, de nem indult. Megpróbáltunk féktisztitót a levegőszűrő utáni szivó torokba fújni. Indult is nagy nehezen az autó, de miután beindult, felpörgött a motor egy 15-20 másodpercre és leállt. A motor tér nem füstölt csak a kipufogón keresztül áramlott ki nagy mennyiségű füst

Mi történhetett?



2022. jan. 12. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Lelevegősödött és csak addig működött amíg a sprét kapta.

Vagy az elektronika letiltja az üzemanyagot.

2022. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Valószínű az adagoló elektronikája döglött.
2022. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Annyit pontosítanék a leírásban, hogy nyílván egyik ember fújta a féktisztitót a szívótorokba a másik indítózott. Kb. A 4.-ik - 5.-ik indításra be is indult nehezen, aztán magától felpörgött teljesen a motor, de már közbe aki indítózott le kapcsolata a gyújtást, kihúzta a kulcsot, de még úgy is pörgött tovább a motor kb. 10 másodpercig.

Utána nem próbálkoztunk újra semmivel.

Ez mitől alakulhatott ki, illetve mi lehet a baj?

2022. jan. 13. 10:04
 4/4 jiatur válasza:
Nekem is Zafirám van. ha sokáig álok a garázsban akkor tövig nyomom a gázpedált az indítozásnál, majd a másodiknál csak érintem a gázpedált. akkor már rövideb ideig nyomom míg az izzítás világit és a harmadik indításnál már berreg is a motor. én igy csinálom. Szeretettel Áldással. "RJ"
2022. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!