Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet C-s tehergépkocsit...

Hol lehet C-s tehergépkocsit bérelni vagy azzal zárt pályán gyakorolni?

Figyelt kérdés

Én csak olyat találtam ahol minimum egy hétre adják bérbe természetesen fuvarozáshoz vállalkozóknak gondolom.

Én pár hónapja raktam le a C+GKI-t és nemsokára át is ülnék B-s kisbuszról rendes tehergépkocsira viszont 0km-esként félek kicsit odaállítani bármelyik céghez és munkába állni.


Lehet ezeket bérelni egy napra mondjuk vagy van olyan hely ahol lehetne ezekkel gyakorolni egy kicsit akár pályán vagy forgalomban?

Olyasmire gondolok akár mint pl a jogsiutan.hu vagy ilyesmi mert itt szerintem pláne fontos lenne, ha átvennénk olyanokat, hogy kanyaríveket hogy érdemes venni, mikre kell figyelni a hátúljával, hogy érdemes helyezkedni a sávokba egy kanyar előtt, hol hogyan férsz el, tiltótáblák, korlátozások stb.


Mert nem élesben akarom kipróbálni a szerencsém, hogy egy kanyarban elkaszálok egy parkoló autót egy kisutcában vagy ami a körúton volt hogy a betonmixeres ráfordult a mercire és lezúzta mert nem foglalta el mindkét sávot a kanyar előtt, esetleg beleszaladok olyan korlátozásokba mint mondjuk a Lánchíd vagy a Ferihegyi reptér fele vezető magasságkorlátozó, szóval ilyen kezdő hibák amik valós helyzetekben elég drága tanulópénzek lesznek.


Inkább kifizetek egy-két nap bérleti díjat és gyakorolok ellenörzött körülmények közt vagy legalábbis kötetlenül.



2022. jan. 12. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem autósiskoláknál ahol oktatnak C kategóriát van lehetőség további órákat venni. Ha lehet is bérelni, szerintem nem úszod meg olcsóbban.
2022. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy elkezdheted az E vagy a D kategóriát és akkor úgy is vezetned kell majd.
2022. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

gugli: "tehergépkocsi bérlés" 1. találat:

[link]

[Rövid távú bérleti tarifatáblázat [pdf | 493 KB] ]

Bérleti díj 1-3 napos időtartamra HUF + áfa / nap:

Ponyvás tehergépkocsi 6,5-7,5t - 29 990 Ft

Tehergépkocsi 12t - 34 500 Ft

Tehergépkocsi 14-18t - 39 900 Ft

Kaució 400 000 Ft

"Átlagos napi futásteljesítmény: 3,5t felett 150 km. Az átlagos futásteljesítmény feletti használat esetén 40 Ft+ÁFA / km pótdíjat számítunk fel."

2022. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát igen persze érthetőek a díjak a jármű értékének függvényében de ezek a tarifák inkább vállalkozóknak vannak munkára nem annyira tanulóvezetőknek bohóckodáshoz. Hozzájön még a tüzelőanyag, egy nap simán megvan akár 100k-ban és akkor még mindig ott a rizikó, hogy egyedül vagy és letarolsz valamit vagy valakit, én végigmennék kb mindenhol Budapesten, hogy gyakoroljak a szűkebb helyeken mert hát országúton vagy autópályán csak ülni és nézni a tájat azt nem bonyolult.

B-nél szerintem pont hogy feleslegesebb kivéve annak talán akinek az autó egyenlő egy mosógéppel és tényleg kb csak munkába jár, bevásárol és ennyi az össz kötödése egy autóhoz, viszont itt azért nem lenne szerintem haszontalan gyakorolni előtte.


Autósiskola van esetleg olyan amit mondtam például a jogsiutan vagy hasonló? Ahol lehet forgalomban gyakorolni? Én eddig csak B jogsisat találtam.

2022. jan. 12. 23:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne mert a vizsga óta nem vezettem teherautót, az meg már sok éve volt. Szerintem érdeklődni kell az autósiskoláknál, a szabad kapacitásoktól függően biztos van rá lehetőség valahol.
2022. jan. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan túljelentkezés van az autósiskoláknál C, C+E kategóriákra és GKI-ra, hogy az oktatók még a kartonos tanulóknak sem tudnak plusz órát adni.
2022. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!