Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire káros egy szívóbenzin...

Mennyire káros egy szívóbenzines autónak, ha sokszor használom magas fordulaton, néha majdnem tiltásig forgatom?

Figyelt kérdés
Nem nagyon akar menni alacsonyabban és én szeretem nyomni neki. Ez károsabb vagy ha valaki sokszor túl hamar vált fel? Mennyire káros ez?
2022. jan. 13. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
üzemmelegen nem káros
2022. jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem tescos olaj van benne, akkor kopásügyileg nem káros, viszont azért a fizika az fizika, és az anyagfáradás egy létező jelenség.
2022. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Ez függ attól is, hogy milyen motorról beszélünk, attól is, hogy milyen olaj van benne, és legfőképp attól, hogy az olaj(!) felmelegedett-e már. Annak több idő kell, mint a hűtővíznek.
2022. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem káros. Nyugodtan forgasd amíg engedi.
2022. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha már 20 perce mész, és valóban üzemmeleg a motor (az olaj is) akkor lehet kínálni neki.

Sőt ajánlott is rendszeresen, ezzel csökkentve a lerakódást es az ellustulást.

De normális olaj legyen benne az is fontos.

2022. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Mit jelent egy motornál az ellustulás...? Ez nem szerves vázizomzat hogy elsatnyuljon... Ezt sose értettem.
2022. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 a lustulás sem satnyulás.
2022. máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!