Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi egy automata váltós...

Mennyi egy automata váltós autónak a kúszási sebessége?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy amikor D (előremeneti), vagy R(hátrameneti) módban fel van engedve a fék, akkor ugye elindul az autó. A kérdésem az, hogy mennyivel megy ilyenkor? És mennyivel nehéz ezt fékkel lassítani? Nehezebb, mint egy kéziváltósban csúsztatni a kuplungot? Mert szeretnék automatát venni a közeljövőben, de elbizonytalanít, hogy ,mennyire nehéz parkolni a kúszás miatt vele?
2022. jan. 16. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ?
2022. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Autónként változó, ha meg az sem mindegy hogy hidegen vagy üzemmeleg állapotban.

Amúgy olyan 5-15 km/h között.

2022. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Sík talajon a maximális kúszási sebesség olyan 5-6 km/h, ha hagyod kigurulni. Hagyományos hidraulikus automata esetén szerintem sokkal könnyebben kezelhető, mintha a kuplungot kellene csúsztatni. Ha lelépsz a fékről, szép lassan elkezd kúszni, de nagyon finoman lehet szabályozni a fékkel, vagy a gázzal, mivel a lefulladástól nem kell ugye tartani. Duplakuplungosoknál picit érzéketlenebb, mivel ott ezt a funkciót valójában kuplungcsúsztatással próbálják szimulálni.
2022. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Meg hogy emelkedőn felfelé vagy lefelé.
2022. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez relatív. Mindegyik másképpen működik. Én leginkább Merciket szoktam javítani, de már ott is nagy a szórás. Egy ML320 szép lassan indul, egy Clk350 meg ugrik, nehezebben kezelhető.
2022. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományos (hidraulikus) automata váltós autót vezetek. Egy parkolóba beálláskor is adni kell gázt, mert alapjáraton (650-700 rpm) nem kúszik olyan gyorsan. Viszont az a jó benne, hogy egy kis gázadás-gázelvétel után lendületből gurul tovább. Ha pedig alapjáraton, kúszás közben rálépek a fékre, szinte azonnal megáll.
2022. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hagyományos automatám van. Nagyon jó. Lassan kúszik. Fékkel lehet lassítani
2022. jan. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3.
2022. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5 kmh
2022. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!