Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó és motorkód?

Turbó és motorkód?

Figyelt kérdés
Adott egy A4-es Audi 2.0 PD, BPW motorkóddal (140ló). Szeretnék rátenni egy nagyobb turbót, ami 170 lovas, ugyan úgy 2.0 PD-re való viszont a turbót BRD / BVA motorkódú autókra szerelték. Rá tudom tenni ezt a turbót az én autómra anélkül hogy bármi baja legyen a motornak?

2022. jan. 16. 23:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fölösleges. Ekkora teljesítmény növekedést egy sima chiptuninggal is el lehet érni. De amúgy elvileg rá lehet, bár egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy az a turbó más lenne, mint a tiéden, mert a gyár is játszik a szoftveres teljesítmény beállításokkal. Így simán lehet, hogy a 105, 140, és a 170 lovas motor és turbó egy és ugyan az, csak a motorvezérlője más. Ha másik turbót tennél rá, akkor is hozzá kéne írni a programot, de mondom, ilyen kismértékű teljesítmény növeléshez elég egy alap chip, azt bírja a gyári turbó is simán.
2022. jan. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A PD már gyárilag is egy ócska konstrukció ami állandóan tönkremegy. Tényleg jó ötlet szerinted tuningolni? Vagy ha konkrétan a megölése a cél, akkor engedd le az olajat és hadd szóljon tiltáson, ez a módszer egyszerűbb és olcsóbb. De a PD-t baszogatni... van annak a szarnak éppen elég baja enélkül is.
2022. jan. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hat igazából az lenne a cél hogy ha felhuzom 170 lóra akkor azt chippelem meg, azért tervezek rátenni egy nagyobb turbót
2022. jan. 17. 10:47
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

de MINEK?

a dízeltraktor, dízeltraktor marad..

csak ez még azok közt is pocsék.

2022. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet amúgy. Feltéve, hogy 100km-es élettartammal számolsz.
2022. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem szükséges, de a 170-esnek a turboja meg bír 190-200 körül is, vagy a mostanit felújítod.

A 4-esnek mondanám, hogy akkor legyen ekkora a szája, mikor a traktor teljesen füstmentesen otthagyja pl egy 220lovas PD😂

2022. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
#6 szoktak próbálkozni :D
2022. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Lehet menőzni akármivel, de a traktor dízelnek csak a magadfajta réteg gondolja, hogy nincs helye egy sportautóban, hogy miért? Az Audinak ott van csak egy példának az S6 TDI. Hatalmas potenciál van benne. Félreértés ne essék, semmi bajom más üzemű motorokkal kapcsolatban, de csak a tudatlanok nézik semmibe a dízel erőforrást.
2022. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem nézem semmibe, csak tudom mire való.

Felakasztod rá az utifutit, arra meg két autót, és vígan haza lehet vele húzni hegyen völgyön át. erre való.

2022. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Meg arra amire az S6 TDI is:D

A BMW 760d-jében 4 turbó van a sorhatos dízelblokkon, na most szerinted azt arra tervezték, hogy ekét húzzon? Tényleg úgy gondolod hogy milliárdokat ölve a dízel technológiába csak puszta unalom űzés? Arról meg ne is beszéljünk, hogy gyári konfiggal is vannak azonos típusokon belül csúcs benzin és dízel üzemű autók, és a dízel a gyorsulást tekintve olyan csekély számokkal tér el, hogy az nevetséges. Na de, hogy legyen még min háborognotok dízel semmibe nézők, ugyebár a gyári adatok mint a gyorsulás stb ugyebár sík terepre van konfigolva. De! Ha már van egy enyhe emelkedő, akkor azt a töredék időt amivel gyorsabb a benzin, a dízel nyomatéka semmissé teszi. Szóval nem is tudom, hogy igazából miért jó ez a fene nagy undorodás, valahol le lehettek ragadva főleg ott, hogy a dízel nem a kormolásból áll, sőt merném azt állítani hogy az újabb benzinesek többet kormolnak mint a dízelek, persze nem látványosan, de majd dugd bele az ujjad egy olyan kipufogóba, vagy csak nézd meg közelről:D

2022. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!