Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó és motorkód?

Turbó és motorkód?

Figyelt kérdés
Adott egy A4-es Audi 2.0 PD, BPW motorkóddal (140ló). Szeretnék rátenni egy nagyobb turbót, ami 170 lovas, ugyan úgy 2.0 PD-re való viszont a turbót BRD / BVA motorkódú autókra szerelték. Rá tudom tenni ezt a turbót az én autómra anélkül hogy bármi baja legyen a motornak?

2022. jan. 16. 23:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Biztos nincs túlbonyolítva a rendszer, és soha nem is kotlik meg. :D

amúgy mennyi egy ilyen 4 turbos ekehúzónak az önsúlya? :D :D

2022. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Megfelelő karbantartással és jó üzemanyaggal kicsi az esélye hogy kevés km-el megkotlik. Továbbá ezt úgy mondod mintha a benzines társai nem kezdenének bonyolódni, és úgy kokszosodni, mint egy kémény belseje:D

2-2.1t azthiszem

De a benzines RS6 pl 2.3t ha jól emlékszem, szóval nem mondanám kirívóan soknak még ha nehezebb is lenne.

2022. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

nem tudom, eszem ágában sincs ilyen modern, rommábonyolított, javíthatatlan, fröccsöntött vackokat venni, jó nekem a kilencsvenes évek. :D :D

Ez a 2-2,5 tonna ez az üres súly vagy a menetkész? :D :D :D

De ezek mókás dolgok.. 600 ló meg 700 newtonmeter, aztán egy 25 éves 300 lovassal otthagyni, mert van rajtuk több mint egy tonna pluszsúly. :D :D

Soha véget nem érő öngerjesztő folyamat, pár év és C-s jogsi kell egyik másik ilyen kotlához mert nem fog beleférni a 3,5 tonnába. :D :D :D

2022. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azért nem dobálóznék úgy hogy 2 vagy 2.5 tonna rohadtul nem mindegy. Az meg más kérdés, hogy ezekből jó eséllyel egyben szállsz ki ha 25x megpördülsz. Azt meg kétlem, hogy otthagynál egy felső kategóriást:D

Félreértés ne essék, én is kedvelem a régebbi autókat, de azért ne menjünk ilyen erős túlzásokba:)

2022. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát, tényleg nem mindegy hogy 2-2,5 tonna, de amig alattam meg csak 1300-1400 kilós a vas velem együtt kompletten, azért az a +600 kiló is rengeteget számít, azért a fizikát, és a tehetetlenségi erőket nehéz átverni. Nyilván nem én vagyok a tápláléklánc csúcsán a városban, de azok mindig mókás esetek amikor pl a 750 feliratú jószág átmegy az 5 másodperces telipiroson, mert felbaxtam az agyát, és mert megállni sem tud már mázsanegyvenről. :D
2022. jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mostmár nagyon gyors automaták vannak 7-8-9 sebességgel, úgy ledarálják a gangokat mint a franc.

Az új feltöltött benzines motorok sokkal nyomatékosabbak, plusz egy pont. Ezeket számba véve eléggé nem számít a súlyuk. Jó persze számít, de ki van találva hogy jó legyen. Az új RS6 3mp alatt van 100-on de lehet hogy csak 2,8 nem tudom, de egy lambo se gyorsabb nála kb. Na ha azt megeszi valami akkor az nem evilági. (Koenigsegg)😂

Fékre csak annyit tudnék reflektálni, hogy én nem tudom konkrétan mennyire drága az új gépekre. De egy 2010 körüli Q7 W12 TDI-re több mint 6 millió volt a teljes fék csere, vagyis az alkatrész ára. Be is linkelem a videót amiben elmondják, ha hihetetlen de ez van. Na azt azért kétlem, hogy a 750i-n ettől rosszabb lenne, de ha mégis, akkor sem annyival hogy ne álljon meg úgy vagy ott ahol akar, inkább csak lesz@rta mérgében 😂

2022. jan. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegyik kötött mellényes apuka jár RS6-tal.

Szóval nem az a jószág amivel elég sűrűn találkozik az ember. :D :D

olyan géptől ami 3 sec alatt van százon, nem szégyen kikapni. :D :D


Fék, asszem pont RS6-on néztem 10 éve a 16 inch átmérőjű karbonféket. hazamentem utána és megnéztem az árát.. 1,5 milla volt akkor.. kerekenként. :D :D :D

2022. jan. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!