Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új Kia autót szeretnék venni....

Új Kia autót szeretnék venni. Érdemes több szalonba is ellátogatnom és árajánlatot kérnem annak reményében, hogy valamelyikben olcsóbban adják vagy felesleges, egységárban dolgoznak?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, érdemes

listaár egységes, de kedvezmények és ajándékok már változóak lehetnek

2022. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiát nem ismerem, de más márkánál (igaz még a Covid előtt), egymás alá licitáltak a szalonok, hogy a másik ára alá menjenek és tőlük vegyem az autót. A végén, mikor már 1,8 millióval voltunk a listaár alatt, további árengedményt már nem, de pl +1 év garanciát, assistance szolgáltatást, vagy gyári gumiszőnyeget ajánlottak fel ajándékba. Szóval veszítenivalód nincs. Egy e-mail, vagy még inkább személyes látogatás szerintem megér egy próbát.
2022. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Próbálj meg minél többtől ajánlatot kérni. Ajándékokkal szoktak általában versenyben maradni. Pl. extra nyári szett, jobb felszereltség ugyanannyiért stb.

Mármint az Opelnél nálam sikerült egy jobb felszereltség + gumi garnitúra ugyanannyiért + kedvezmény. Volt aki nem is engedett semmit.

2022. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 qkker1 ***** válasza:
Én tavaly a Pappasnál fél millát kaptam, egy Ceed kombira.
2022. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
#4: A ceednél valamilyen cimszóval mindig alapbol lejön 400e a listaárbol, ezen felül még kaphatsz max. 2-300e kedvezményt.
2022. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Felhítam az összes magyarországi Kia szalont.

Volt ahol finoman elküldtek melegebb éghajlatra, volt ahol magasabb árat, volt ahol ugyanakkora árat kaptam.

Mindenhol azt mondták, hogy a jelenlegi helyzet miatt nem fognak adni kedvezményt, mert nagyobb a kereslet mint a kínálat. Volt olyan, aki még azt is hozzátette, hogy 4 milliós autókat árulnak 5 millióért. 😲 Illetve azt is mondták, hogy limit van, a Kia megszabta nekik, hogy szalononként max. 2 autót rendelhetnek ebből a típusból ebben az évben.


A két legnagyobb forgalmazó nem küldött árajánlatot e-mailen, de biztosított, hogy a legjobban velük járok, viszont ehhez menjek be hozzájuk személyesen.

Úgyhogy holnap meglátogatom őket, megnézem, hogy ténlyeg velük járok-e a legjobban, írni fogok.

2022. jan. 19. 14:15
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: most iszonyat hiány van, új kocsikból, csak veletlenül belehallgattam az értékesítők haborogtak a szalonban, az alapján kb. nem lehet majd idén kiát venni.
2022. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
akkor tartsák meg
2022. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lep meg borzasztóan. Ezért írtam, hogy én még a Covid előtt vettem az autómat. Akkor még úgy tukmálták az emberre, 2 hónapon belül legyártották, le is szállították. Most meg hallok olyat, hogy akár egy évet is kell várni egy kocsira. Az árak meg mennek felfelé. Ha te nem veszed meg most, majd megveszi később más drágábban, nem érdekük, hogy olcsóbban adják.
2022. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9: abszolut így látom én is.

Még azért ellátogatok a két legnagyobb kereskedőhöz, hátha ők többet rendelhetnek és érdekük eladni akár olcsóbban is.

2022. jan. 19. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!