Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet, hogy megint...

Mitől lehet, hogy megint előjött ez a probléma a tanulás során?

Figyelt kérdés

23 órát vezettem eddig, jövő héten a 30. órámon vizsgázok. Az oktatóm szerint teljes mértékben fel vagyok készülve a vizsgára és ha nem kapkodok simán meglesz.


Tegnap azonban amikor voltam vezetni, megint előjött egy régi probléma, amivel már 10-15 órával ezelőtt is megküzdöttem, ami pedig az elinduláskor való lefulladás. Akkor egyik óráról a másikra megoldódott és semmi problémám nem volt utána vele, teljesen jól ment minden. Leginkább akkor fulladok le, amikor gyorsan kell elindulnom, pl. lámpánál első vagyok vagy forgalmas kereszteződésben pont van lehetőségem kimenni. Az ilyen gyors elindulásokra mi a megfelelő taktika/ módszer?



2022. jan. 19. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Lassan kell begyakorolni és akkor később gyorsan is menni fog. Inkább várj ki egy nagyobb helyet ahova lassan is beférsz, nem jó a kapkodás. Szépen nyugodtan, senkivel nem törődve csináld, persze elsőbbséget megadva. Ne érdekeljen, hogy a mögötted levő mit szól meg ilyenek, mert akkor el fogod kapkodni és akkor lassabb leszel. Az is lehet, hogy nem adsz gázt a kuplung felengedésénél, ami nagy hiba.
2022. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
A kuplunggal nem szabad kapkodni. Akár lassú, akár gyors indulást kíván a helyzet, mindig ugyanolyan ütemben kell felengedni.
2022. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez csak gyakorlas kerdese, semmi mas
2022. jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyakroljatok a kuplung gázt :) ez tényleg csak tapasztalt kérdése. Bár nekem jo érzékem volt, sose fulladtam még le
2022. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vizsgadrukk... El fog múlni...
2022. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ma volt a vizsgám, előtte volt egy óránk. Ott 3x fulladtam le, a vizsgán előjött belőlem valami, ott egyszer sem. Volt 5 kicsi hibám, ebből 2-3 az ami ténylegesen megtörtént, de ez van, örülök, hogy meglett.
2022. jan. 27. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratula. Mondtam, hogy vizsgadrukk. Nálam is elmúlt sokminden a vizsgára. Ott nagyon szépen vezettem. Pedig volt, hogy alig mertem 60 alenni országúton, a vizsgán, szakadó esőben simán ment a 75.

Városon belül pedig az eső miatt 40 el mentem. A vizsgabiztos megdicsért, hogy sokszor néztem a tükröket, mégis behúzta a lapon, hogy keveset néztem a tükröket. Meg, hogy a parkoló kocsik mellett túl gyorsan megyek el. Egy parkoló kocsi sem volt az országúton :D.

Meg volt egy olyan, hogy mentem le az országútról, be a városba, jött ki egy kamion, nekem volt elsőbbségem, és szakadt az eső így lelassítottam, hogy ne hajtsak rá a vonalas területre kanyarodáskor, mert az bukta. Erre behúzta a vonalat, hogy q közlekedési helyzetet nem ismerem fel.

Stb. Összegezve kb nekem is 4-5 hibám volt, csak megfölözte a bácsi 3 al.

Így 8 hibával mentem át.

2022. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is valahogy megtáltosodtam a vizsgára. Előtte folyton dobáltam a kuplungot és vizsgán pedig hibátlanul, rángatás nélkül ment minden. Ezek között nem volt óra.
2022. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!