Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem működő kormány, mi lehet...

Nem működő kormány, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az alábbi problémám lenne:


Amikor vezettem az kocsit és jött egy élesebb kanyar, szerencsére lassan mentem. A kormány abszolút nem reagált, eltekertem teljesen és még akkor is nyíl egyenesen mentem. Semmi nehézséget nem éreztem a kormány eltekerése közben. Végül padkára, egy földes részre felugratva sikerült megállni. Mikor kiszálltam és megnéztem az autót akkor a kerekek, pedig abban az irányban álltak amerre tekertem a kormányt. Korábban volt hasonló, kb több mint 1000 kilométerrel ez előtt, viszont akkor más vezette ezt az autót és ő számolt be erről, hogy egy körforgalomban szintén ment volna tovább az autó.

Szervízbe mindenképpen elfogom vinni a lehető leghamarabb, viszont kíváncsi vagyok, mi okozhat ilyen hibát?


Ha a kormányszervóval lenne gond, akkor nem épp hogy nehezen kellene tudnom eltekerni a kormányt?



Válaszokat előre is köszönöm.



2022. jan. 19. 21:09
 1/9 hypno ***** válasza:
89%
Az ónos eső trükkös dolog.
2022. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
93%
Lefagyás, vizes út, olajfolt, vékony homokréteg az úton?
2022. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eső nem nagyon esett. Viszont kb 2 hete viszont volt abban az utcában egy csőtörés, de egyáltalán nem tűnt jegesnek az út. Illetve mások is jöttek mögöttem azonos sebességgel, ők nem csúsztak meg.
2022. jan. 19. 21:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az autó és a kormány jó. A szervó az csak rásegítés, a mechanikus kormányzás megmarad.
2022. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
66%
Milyen autó?
2022. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hypno ***** válasza:
93%

#4


Ilyen ez a popszakma. Az egyik megcsúszik, a másik nem. Az egyiknek jó gumijai vannak, a másiknak nem. Az egyik rutinos, a másik nem.


Amit eddig leírtál, abból az látszik kitűnni, hogy nem a kormánnyal van a gond, hanem a gumik tapadásával. Ettől persze vizsgáltasd át. Nem fog ártani.

2022. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
jeges, csúszós út + vacak gumik
2022. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kormány az már csak ilyen... Nem nagyon működik az elmúlt jó pár évben.


Egyébként pedig feketejég. Keress rá!

2022. jan. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Sok minden lehet egy ilyen jelenség hátterében: jég, hó, por, víz, olaj, gyöngykavics, megolvadt aszfalt, nyitott platóról lepergő búzaszemek.....szabadon választott.

Egy kicsit még rá is lehet segíteni kopott gumival, rosszul beállított futóművel, hibás teleszkópokkal, stb.

Viszont az általad vizionált "kormánymű hibát", én inkább elégtelen tapadásnak nevezném. ;)

2022. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!