Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Törött/motorhibás magyar...

Törött/motorhibás magyar papíros autónál, hogy tudom átírni ha nem készül el átírási időn belül?

Figyelt kérdés
Vennék egy törött/vagy motor hibás autót ami biztos nem készül el a megszabott kötelező átírási időn belül. Mi ilyenkor a teendő, hogyan lehet úgy megvenni, hogy amikor elkészül akkor indítom el a folyamatot? Továbbá ha motorhibásan veszem, de motorszámos a forgalmiban a motor és én kicserélem a motort motorkód azonosra akkor eredetiségvizsgán már meg is bukik?

2022. jan. 20. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Es ez kit erdekel?

Eredetvizsgalok akar hazhoz is mennek, felarert cserebe!

2022. jan. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mármint pontosan mi az ami szerinted kit érdekel? Az átírási időből való kicsuszás, vagy a más motorszám?
2022. jan. 20. 19:51
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Még egyszer:

Kihívod a házhozjövős eredetvizsgát, ők át-és megnézik a törött, mozgásképtelen autót, meg is vizsgálják.

Megmutatod nekik a motor adásvételi szerződését, származási papírját, közlöd, hogy a helyreállítás után "ez" a motor (ami tfh. a műhely átellenes sarkában van) kerül be a kocsiba.

Ezt ők tudomásul veszik, megnézik a motort is, és ennek fényében/tudatában írják meg a papírokat, minősítést, stb.

2022. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eredetvizsgának nem feltétele, hogy üzemképes legyen az autó.

Megcsináltatod, ahogy előttem javasolták, vagy hazafelé útbaejt a tréler egy eredetvizsgáztató helyet és kész.

A motorcsere menete pedig milliószor le volt írva már.

2022. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még mindig van házhoz jövős eredetvizsga? Én azt hittem már vagy 10-éve nincs ilyen lehetőség.
2022. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, jól emlékeztem 2010.04.01.-étől nincs mobil eredetvizsga, csak és kizárólag vizsgaponton lehet vizsgáztatni.
2022. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2022. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Trélerrel elviszed a vizsgaállomásra, megcsináltatod a vizsgálatot úgy törötten az eredeti motorral, átíratod, ideiglenesen kivonatod a forgalomból, azt ráérsz utána javítgatni.

A motorcserét pedig utólag lepapírozod, ahhoz úgyis kell egy NKH bevizsgálás.

Egyébként hivatalosan valóban nincs mobil eredetvizsga, de mint tudjuk, itthon minden megoldható.

2022. jan. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krwkco ***** válasza:

Csak egy ötlet: Lehetne előszerződést kötni. Ami azt jelenti, hogy nem kerül tulajdonodba az autó, de mindkét fél kötelezettséget vállal, hogy legkésőbb egy bizonyos időpontban megkötik a szerződést. Bele lehet írni, hogy az előszerződés ideje alatt átalakíthatod az autót. És, hogy mekkora kártérítéssel tartozik az a fél, aki nem akar szerződést kötni. Az előszerződésnek tartalmaznia kell minden adatot, ami a végleges autó adásvételi szerződésben benne van.

De érdemes egy ügyvédtől tanácsot kérni.

[link]

2022. jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!