Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kétütemű autót szeretit...

Melyik kétütemű autót szeretitek/szerettétek jobban?

Figyelt kérdés

2022. jan. 20. 23:23
A kérdező szavazást indított:
A Trabantot.
A Wartburg-ot.
Mindkettőt egyformán, mert oda vagyok/voltam a kétütemű autókért.
Egyiket sem, sosem szerettem a kétütemű autókat.
32 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Gyerekként ültem ilyenekben
2022. jan. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Csak a Wartburg!
2022. jan. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Még 5 méteres közeléből sem láttam Trabantot meg Wartburgot.🤷‍♂️

Mondjuk lehet azért mert 18 éves vagyok... Egyébként nekem, így olvasgatva róluk, nem igazán tetszenek. Mondom mindezt úgy hogy nekem is 30+os autóm van.

2022. jan. 21. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
#3 Jó de a Wartburg/Trabant nem 30+, hanem 50, sőt már lassan 60. :D Akinek nem volt hozzájuk szerencséje, az nyilván nem érti, nincs is ezzel baj. Ezek nem azok az autók, mint a maiak, amire ránézel és "hú de vennék egyet". Ezek sosem voltak jó autók, vagy kifejezetten szépek (bár ez személy függő), szóval a szeretet irántuk pusztán nosztalgia. Ha valakinek nincs emléke velük, akkor nem fogja szeretni őket.
2022. jan. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Wartburg sok volt körülöttem, ha jól be voltak állítva, mentek mint a golyó.

De mentem sokat Barkassal is a postánál, ugyanaz a motor.


Érdekesség, hogy már akkor voltak postás VW transporterek, 500 ezer km futással.


Ebből kalkulálva mennyit mehettek csóri barkasok?

És még mentek.


De 1-2 már alig akart felmászni a gazdagréti ltp-re.

2022. jan. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szépségéért és nem is a hatalmas motorerőért szerettük az ex NDK-s járműveket, hanem mert minden sarkon lehetett alkatrész kapni, és egyszerű volt a szerelhetősége.

(10, 13, 17-es kulccsal és egy csavarhúzóval, szinte az egész autót szét lehetett szedni)

Különben két technikai véglet, mert a Wb. azon kivételes autó volt, ami egyliteres személyautó létére is külön alvázzal készült, a Trabant pedig már az 50-es évektől alkalmazta a műanyag borítást(duroplast).

Az is érdekesség, hogy bár mindkettő kétütemű fronthajtású volt, mégis az egyikben hosszában, a másikban keresztben állt a motor és a váltó.

2022. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

6. Nem azért szerettük, hanem mert csak ilyet lehetett kapni.

A Zsigulira 5-6 évet kellett várni, ezeket meg szinte azonnal adták.

2022. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van mindkettő, (trabi waresz) mindkettőt egyformán szeretem, könnyen szerelhetők, bár normális alkatrészt nehéz találni, amúgy ha nem a kert végében/ vagy a telepi parkolóban taknyolod úgy mint ahogy annó mindenki, hanem rendesen karbantartod akkor megbízhatók. Az viszont tény ha most veszel egyet valahonnan agyonhasználtan akkor csavarra szét kell szedni és rendbe tenni, a sok kontár taknyolását nem egyszerű eltüntetni.


Mellesleg 19 vagyok, most tervezek venni barkast is, bár nem lesz olcsó mulatság rendbe tenni.


Amúgy vannak 2t motorjaim riga babetta simson, azokat is egyformán szeretem.

2022. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Rigám nekem is van😎
2022. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Wartburg egyértelműen jobb autó volt, de ez már ránézésre is látszik. Három henger, vízhűtés, mindegyik fokozatban kapcsolható szabadonfutó, tárcsafék, és "normális" szedán karosszéria. Viszont a Trabiban talán több az élvezeti faktor, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy már 60-70-es tempónál olyan érzésed van, mintha a holdra akarna szállni, bármelyik pillanatban.
2022. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!