Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki szoktátok számolni a...

Ki szoktátok számolni a fogyasztást vagy nézegetitek a képernyőn, hogy mennyit ír?

Figyelt kérdés
Vagy annyit fogyaszt amennyit mondattal letudjátok és csak tankoltok amikor kell? Mennyire érdekel titeket a fogyasztás? Milyen autó?
2022. jan. 25. 20:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Ki szoktam.
2022. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

A kijelzőn kiírt érték eddig minden autómnál kivétel nélkül lefelé csalt. Ezért mindig teletanktól teatankig számolom a fogyasztást és írom is spritmonitoron mindig az autó új korától. Nem azért, mert ha fél literrel több, mint az elképzelésem, akkor nem tankolom meg a kocsit. Pusztán kíváncsiságból, szimplán érdekel.

Jelenleg egy biturbós K Astrám van.

2022. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Olyan nagyon pontosan nem szoktam. Néha ránézek mit ír ki, meg hogy mennyi a hátralévő hatótáv, tankolásnál mindig teletankolom és akkor fejben összeáll, hogy kb. jól tippelt-e a számítógép. Eddig még egész megbízható volt, nekem ennyi elég is.
2022. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Számolom, nekem nem irja ki. Multkor igy derült ki egy hiba, h megnőt a fogyasztás. Ha nem számoltam volna, akkor már sokkal nagyobb lenne a gond.


Amugy telora vannak jo alkalmazasok, amikkel minden keznel van, és átlátható., pl Fuelio.

2022. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Igen szoktam, de Nektek ez nyilván túlzás.

Egy Excel fájlba kerül az adat a tankolásról, csak a tankolt mennyiség és a dátum.

Az összes többit már számolja: az 1 tankra eső fogyasztást, az össz fogyasztás átlaga, az általam futott km (használtan vettem), az utolsó 4 tank átlaga) és a megjegyzések.

Miután magam szervizelem, ide kerülnek a kiegészítések: új akku, fékbetét,olaj, szűrő, hűtővíz, fékolaj, gyertya, miegyéb cseréje, vizsgák stb.

Szívesen csinálom..

2022. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem nagyon érdekel, az egyik sokat eszik, a másik kevesebbet.. ennyi. :D
2022. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Alsó középkategóriás sedanjaim voltak mindig, benzines, szívómotoros, japán autók.

Ki szoktam számolni: a napi km-számlálót tankolásnál nullázom le, így tudom, tankolástól tankolásig mennyit mentem. Ezzel osztom a beletankolt mennyiséget.

Ami feltűnt, hogy minden másnál többet számít, hogy mennyi a városi út : országút arány. Városban még nyáron is keményen megugrik a fogyasztás.

2022. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
95%
Nem foglalkozok vele, tankolok amikor kell. (2001-es Ford)
2022. jan. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem nagyon foglalkozok vele, hisz annyit fogyaszt amennyit fogyaszt, nem tudok vele mit csinálni azon kívül, hogy nem padlógázzal gyorsítok stb.
2022. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Én nagyon spórolós vagyok, de a tankolást sosem számoltam. Ugyanannyit szoktam mindig tankolni és kb. ugyanaddig bírja, de nem számolom soha napra pontosan..

Most például nem is emlékszem hirtelen, mikor tankoltam utoljára.


Vannak dolgok, amik szükségesek, így tulajdonképpen felesleges számolnom.

2022. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!