Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jár valaki hosszabb távokra...

Jár valaki hosszabb távokra magas fogyasztású autóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy valakinek van esetleg napi használós autóként magas fogyasztású autója. Nekem igaz csak egy 1.8-as 6-os Mazdám van viszont havi 1700-1800 km-t megyek vele. Így kb. 300 € az amit csak bele tankolok viszont imádom vezetni. Nem versenyautó de számomra tökéletes. Tágas és kényelmes. Sokan pedig hülyének néznek, hogy minek ennyi pénzt elkölteni benzinre. Valaki még jár hasonló cipőben? Vagy csak én vagyok ilyen elvetemült? A családomban mindenki alacsony fogyasztású autóval jár és ők kb. csak felét költik üzemanyagra Mint én. Viszont ezek kis autók és rendszerint nagyon kényelmetlenek is.


2022. jan. 17. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem sem egy túl nagy kocsim volt ami nagy fogyasztásúnak mondható egy 1.8T Passatom. Hát őszintén megmondom hogy amíg használtam (nyilván hosszabb utakra is) addig észre sem vettem hogy sokat enne.


Utána lett egy kisebb fogyasztású autóm, és teljesen átértékeltem az egészet, persze néha hiányzik a teljesítmény stb, de emlékszem nem egyszer hagytam ott egy átlag út után 20 ezreket a kútnál. És 3-an fizettük lényegében a benzint, ha egyedül élnék fel sem tudtam volna tartani.


Szóval lehet jobban jársz egy kisebbel, de nyilván ez a te döntésed.

2022. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 crudy ***** válasza:
Ennyit bőven nem megyek de az enyém 14 et fogyaszt. Néha fáj, de szeretem nagyon. Kényelmes, csendes és ha kell megy amennyire kell. Ha le is cserélem, ugyan ilyen lesz nagyobb motorral.
2022. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
idén jön a 700 forintos benzin... kösd fel a gatyád :D
2022. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Van nagy fogyasztású de azt városban használom illetve ingázáshoz felváltva egy közlekedő edénnyel. 10-12-t megeszi bőven ha használva van 15.

Mellette van egy swift amivel 6.2 átlagot hoztam ki a legutolsó tankolásnál.


Nyílván hosszú távokra nem igazán éri meg pénzügyileg ilyen autót tartani de ha élvezi az ember, szereti akkor az a többlet kiadás benzinre nem igazán számít. Pl. péntekenként-hétvégente csakis a nagy autóval megyek és nem érdekel, hogy most a táv 2000ből vagy 5000ből lett teljesítve..

2022. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Cseréld be a 2.2-es dízelre. Még jobban fogod imádni. Megy, mint a barom és nem is eszik.
2022. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kia sorentom 2.2 Diesel az 11 körül eszik.

Nem vagyok érte oda, feleségem vágya volt mert nagy traktor .

A két autoba havonta olyan 150e Ft megy bele

2022. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Egy '70-es Dodge Charger-em van.

6.9-es, 425 pacis motor; össz-vissz 4 sebességgel.

Szerinted? :D


Átlagosan 30liter/100km :'D

2022. jan. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi számít soknak, de 8 literesfogyasztással megyek havonta 2800 km-t, de nem én fizetem a benzint ilyenkor...
2022. jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2005 Jaguar S-Type 4.2 V8


Vajon már nagy fogyasztásúnak számít? :D

2022. jan. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2010es évek elején volt egy 4.2es benzines Audim, volt olyan év, hogy 50 ezer km felett mentem vele, mert olyan vallalkozásba kezdtem, amihez sokat jártam külföldre is. Persze 200 km/h felett, mert hát miért is ne 22 literes átlagot hozzak ki? Huszonéves voltam még, az egyik gyerek is már úton volt, a házat újítottuk közben, de volt olyan nap, hogy az utolsó tízezresem tankoltam bele :)) De egy pillanatig sem bántam meg, most még szebb emlék azóta.
2022. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!