Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel Autósok! Ha megérkeztek...

Diesel Autósok! Ha megérkeztek az uticélhoz járatjátok a még a motort egy kicsit, vagy rögtön leállítjátok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a turbodiesel autóknál érdemes még kb. fél percig alapjáraton járatni a motort, hogy a turbo vissza tudjon hűlni. Ti mit tudtok erről?
2010. szept. 9. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ja, ez így van, nem csak dieselnél, hanem bármely turbosnál. Nálam ez kiszokott maradni a megállás után...
2010. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha csak városban bóklászok akkor 10-20mp-et járatom elég annyi is. Főút-autópálya után 1 perc. Ha nagyon veretem neki akkor 1,5-2t. De úgy szoktam, hogy az uticélhoz közeledve már nem nyomom neki annyira és akkor nem kell a kocsiban szobrozni.
2010. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
vagy járatni kell megállás után fél percet, vagy az utolsó kilómétereket olyan fordulaton kell megtenni, hogy ne töltsön a turbó.
2010. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
utcára készített autókról beszélünk nem lessz baja, ha megállítód. Nyugi.
2010. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Utolsóra ne hallgass, tipikus magyar.
2010. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsó ne beszélj már hülyeségeket. Ha mind1, hogy 50 vagy 200E kmt megy el a turbo akkor mindegy, hogy visszahűtöd vagy nem..
2010. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. szept. 9. 20:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Ti bontottatok szét eggyáltalán turbó feltöltőt ? tudjátok milyen anyagból van ? lehűteni... megáll az eszem.
2010. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Utolsó ne beszélj már hülyeségeket. Ha mind1, hogy 50 vagy 200E kmt megy el a turbo akkor mindegy, hogy visszahűtöd vagy nem.."


Inkább talicskát vezessél ne autót... Hűteni egyáltalán nem kell, a járatásnak más célja van. Ha érdekel leírom...

2010. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Te hallod utolso sztem mennyél inkább tologasd a Match boxokat a homokozóba.


Azért nem szabad leállítani, mert a motorolaj keni a tengelytt meg a csapágyakat amik a turboban vannak. Ha hajtos menet után leállítod akkor megszűnik a kenés a több száz fokos csapágyakra egyszerűen ráég az olaj, odakozmál..


Utolsó rád ez nem vonatkozik te nyugodtan leállíthatod..

2010. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!