Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanulóvezetőként ez normális?

Tanulóvezetőként ez normális?

Figyelt kérdés
országúton ugye 90 km/h a megengedett sebesség és én ennél a sebességnél nem tudok egyenesen menni. hol túlságosan behúzom a kormányt, hol túlságosan le az út szélére. ez miért van?

2022. jan. 28. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Ekkora sebességnél az autónak kellene viselni a rá ható erőket, ugyanazon sebességnél nem úgy viselkedik egy Vitara vagy Sx4 s-cross, mint egy Civic aminél még kanyarba is nyomom a gázt olyan jó fekvése van, ha meg néha nagyon belemegyek egy kanyarba akkor az esp segít.
2022. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg túl közelre nézel, ezért nem tudod olyan pontosan tartani az irányt. Nagyobb sebességnél egy kicsit távolabbra kell tekinteni és akkor könnyebb lesz.
2022. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem normális, én tanulóként is tartottam az egyenest.
2022. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jó, még az elején vagyok.. :DD 3. órám volt, 50-60-as sebességnél nincs ilyen gond (ugye ez városon belül)

ma voltam országúton először.

2022. jan. 29. 00:39
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Ennyire megváltozott az oktatás rendje? 2007-ben vizsgáztam. Kezdetben csak tanpályán gyakoroltuk a gép kezelését. Szlalom, párhuzamos parkolás, merőleges parkolás előre, hátra, intenzív fékezés, megállás és elindulás lejtőn. Ennyi. Külön kellett vizsgázni, és csak utána mentünk forgalomba. Ott az első néhány alkalommal csak nagyon kis forgalmú mellékutcákban, 30-as övezetben autóztunk, de azon kívül sem mehettem gyorsabban 40 km/h sebességnél.

A vége felé volt csak az, hogy 50-es helyen 45-48.

Lakott területen kívülre is csak olyan húsz óra után mentünk.

Most már a 3.-nál kivisznek?


Úgy szokták mondani, hogy az autó oda megy, ahova nézel. Persze nem szó szerint értendő, de van benne valami. Ugyanis tudat alatt arra kormányozod a járművet, amerre a figyelmed őszpontosul.

Egyetlen autó sem úgy megy, mintha sínek vezették, egy kis kóválygás egészen természetes, de ha ez érzékelhető hullámvonal, akkor már ott bajok vannak. Részegek, vagy elalváshoz közel lévő vezetőktől látni ilyent. De harmadik óra az még semmi.

2022. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Oda nézz, ahova menni akarsz. Ha gyorsabban mész, akkor messzebb is kell nézned. Ez egy udő után automatikusan jön, de kezdőként eleinte tudatosan kell csinálni. Egyébként a tükör is sokat tud segíteni az úttartásban.

Ciki vagy sem, de én hivatásos jogsival a kezemben is, ha álmos vagyok, néha elbizonytalanodom, olyankor belepillantok a tükörbe és látomhogy az út széléhez vagy épp a felezőhöz képest hol vagyok a sávban🤷‍♂️ Jó mondjuk széles autóval vagyok, de néha hiányzik személyautónál az, hogy magasan üljek mint a teherautóban.

2022. jan. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"oda nézz ahova menni akarsz"???

Ne mondjatok ilyet egy tanulóvezetőnek!

Ezek után, hogy fog merni belenézni a visszapillantó tükörbe 90-nél? :D

2022. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"egy kis kóválygás egészen természetes"


nem nagy kóválygás amit csinálok. az út hibáit nem tudom ellenkormányozni kb..

2022. jan. 29. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!