Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szelepdekni fedél csavarjait...

A szelepdekni fedél csavarjait milyen erősen kell meghúzni, hogy a tömítést ne károsítsa, de megfelelően tömítsen?

Figyelt kérdés

#csavar #tömítés #meghúzás #szelepdekni fedél
2022. febr. 1. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus "érzéssel" kategória. A tömítés nem fog sérülni, a csavar hamarabb megszakad. Szóval kellően erősen, de ne szakítsd meg.


Van rá amúgy gyári adat, csak általában nem használja ehhez senki. De ha van nyomatékkulcsod, írd le az autó adatait, megnézem autodatában szívesen. Márka, típus, évjárat, motorkód.

2022. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs olyan kulcsom, így marad az érzésre, én is erre tippeltem egyébként. Ezért nem viszem szerelőhöz, mert magam is könnyen meg tudom csinálni, minek fizessek érte, és az is lehet, hogy ő is érzésre húzná meg.
2022. febr. 1. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy érzésre húzná meg. Csak tudod erre mondják, hogy a szerelő tud érzésre húzni, te még nem biztos. De ha sikerül, akkor egészségedre. Ha meg nem, akkor ne csodálkozz rajta, ha minden szerelő elzavar a helyrehozással, a legtöbb szerelő nem foglalkozik amatőr kókányolásokkal. Szóval csak finoman.
2022. febr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudok érzésre húzni én is, de faterom méginkább. Szóval ez miatt nem aggódom.
2022. febr. 1. 12:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
minden motorblokknál más, szerviz kézikönyvben benne van a megfelelő nyomaték és csavarok meghúzási sorrendje
2022. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:

A szokásos nyomaték kb. 10Nm.

Ha az erőkarod 20cm, akkor kb. olyan erővel kell húzni, mintha egy 5 kilós súlyt emelnél.

2022. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!