Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 7-8 éves autót lehetetlen...

7-8 éves autót lehetetlen találni 2.5 millió alatt, értelmeset?

Figyelt kérdés

Amik vannak, harmatgyenge dízelek, sokat (és a sok alatt a nem kíméletes km-eket értem...) futott cégautók vagy taxik, meg "fűnyírómotoros" autók.


1-2 értelmes autó még akadna is, de valahogy mindegyikkel van valami.


2022. febr. 3. 08:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az erőt, fogyasztást és kényelmet bizony meg kell fizetni.
2022. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Jelenleg, nem igazán eléggé fent vannak az árak.
2022. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Valami "titkos" tipp, modell, motorverzió?


Nem azzal van a gond, ezzel tisztában vagyok hogy ami jó az persze magasabb árú.


De azért egy már újkorában is fapados kisautóért - ami igazából semmivel nem különb 10 évvel azelőtti elődjétől (ugyanúgy megeszi a 6-7-8 litert, ugyanolyan zajos, ugyanúgy tekerős klímás és ablakos pl. hátul, kormány nem multi, tengelyirányban nem állítható stb.) - ne adjak már ugyan közel annyit érte mint volt újkorában, csak azért mert fiatalabb, "trendibb"...


Ezért kérdem, milyen modellek vannak, amik azért komfortban meg mindenben jobbat többet tudnak nyújtani 2.5 millió környékén, mint egy 15-16 éves akkoriban nem a legfapadosabb kisautó?


6 éve újonnan kb. 3.6 millióba kerülő dízel autót, 1 millióért valós 160 ezres futással tudtunk venni akkor 10 évesen. Most ugyanez a kategória, 1 millióval többe kerül - legalább.


Most ugyanez a frissített modell, ugyanezzel a motorral került 2012-ben 4.5 millióba kb., viszont arányosan nem kerül ugyanannyiba 10 évesen mint a másik autónk anno...

2022. febr. 3. 08:57
 4/16 krwkco ***** válasza:

A használt autók ára nagyjából 5 évenként feleződik a koruk előrehaladtával. Most, hogy hasznátautó hiány van, ez lehet 7-8 év.

Ezért 2,5 millóért olyan kategóriát tudsz találni, ami most, újonnan 5-6 millióba kerül.

Ez a magyarázat. Ehhez kellene szabnod az igényeidet.

2022. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Most, hogy az egekben vannak az árak, nehéz lesz. A másik véglet 2011-12-ben a válság alatt volt. Az előző autómat akkor vettem. 6 évesen hibátlan esztétikai és műszaki állapotban 1,4 millióért. (Oké, infláció is volt, ami árra átszámolva nyilván ez több lenne.) Mostanában ilyen szinte kizárt. Ma 16 évesen sokkal több km-rel ugyanez a kocsi többet érne! Ami elég durva...
2022. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Én tavaly 15 éves jó állapotú szívóbenzinest vettem 1.3M -ért. Ehhez képest a 7-8 éves jó állapotúak valóban 2.5M-nál kezdődik. Alatta csak olyat találsz, amivel gond van: olajfolyás, rozsdásodás, stb.

Szerintem olyat keress, ami motorikusan jó állapotú és a karosszéria nem rohad, én is így tettem, a komfort meg az extrák másodlagos volt.

2022. febr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Cipőt cipőboltól! 8 éves cipő nem 0 kilométees szalonállapotú? Mik vannak? Volt pofája hordani? Hová fajul a világ?
2022. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
8 éves autó még fiatal... kéne hogy legyen. Kivéve, ha céges (vagy magán, de céges használatra) volt, vagy taxi... És sajnos ezekkel van tele a piac.
2022. febr. 3. 10:51
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
Szóval az elvárásod: vegyen vlaki egy 12 misis autót zárja be a garázsba és adja neked 8 év múlva 2 misiért. Tudod mit, ha veszek egy autót, annyit megyek vele amennyit akarok és 8 évesen annyiért adom el, amit a piac ad érte
2022. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9 Nem, nem olvastad el rendesen a kérdésem, illetve az egyik kommentemet sem.


Írtam, a 2012-ben 4.5 millióba kerülő autó, még mindig 2 millió és fölötte van. Kisautó, és DÍZEL! (ami manapság szitokszó lett). Nincs meg az az arány, ami 6 évvel ezelőtt, és ezt furcsállom.


Nyilván ez lejjebb már nem fog menni, mert hát a "chiphiány"...



És még annyit, azért 8-9 milliós autókat már kapni 4 körül, 10 évesen, szóval veszti az az értékét. Az említett 12 milliós autó, 10 évesen jó ha ér 4-4.5 milliót. Sajnos ez van, kivéve ha valami nagyon über, ritkább autó.


Gondolom az "olcsóbb" autók tartják az árukat.

2022. febr. 3. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!