Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1,8 Tddi nem...

Ford Focus 1,8 Tddi nem indul. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A porlasztóknál,ha fellazítom a csavart,akkor jön az üzemanyag indítózásnál mind a 4 hengernél.Izzítógyertyák jók, kimértem. Ettől függetlenül nem indul be.VP44-et cseréltem benne,mert az előző elszállt.Bontóból lett másik, nullázva is lett egy ezzel foglalkozó szakinál.Nem vagyok autószerelő,csak hobbi szinten javítom.Saját autótól van szó, 2. autó a családban.

2022. febr. 5. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

"A porlasztóknál,ha fellazítom a csavart,akkor jön az üzemanyag"

Király, ez épp csak a fontos dolgokra nem ad választ, mint hogy mennyi a befecskendezett mennyiség és mennyi a visszafolyó mennyiség.


"Izzítógyertyák jók, kimértem"

Azt mérted ki, hogy nem szakadtak. De az nem azt jelenti, hogy jók is.


Kb. 0 hasznos információval szolgáltál, így elég nehéz segíteni. Egy 120 tételes listával a lehetséges okokkal aligha leszel kisegítve. Futtass le egy diagnosztikát, amíg az nincs, addig épeszű ember nem nyúl semmihez. Ez nem Trabant, hogy van 3 lehetséges hiba és 5000 forintból egy óra alatt mindhármat letesztelem. Ezek már nem otthoni javítgatásra való gépek, úgyhogy menj el egy szervizbe, legalább a diagnosztika miatt, aztán az eredményt figyelembe véve az már más kérdés, hogy te meg tudod-e oldani magad, vagy sem.

2022. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1! Te most kioktatsz? Szerintem ne is foglalkozz a kérdésemmel. Vedd úgy,hogy nem neked szólt. Nem kioktatást kértem,hanem kiindulópontot.Eddig még jórészt magam javítottam az autóimat, nem igen szorulok szervizre.

Légteleníteni kellene a rendszert, már látom hogy az a baja.De ez egy régi VP44-es rendszer, nem egy új modern masina.Ezt nem tudom hogy kell.Ez lenne a kérdés. De te nem segítőkész vagy,hanem kioktató. Hagyjuk. Rendben? Ne ide írogass kérlek.

2022. febr. 5. 17:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyit neked, hogy a diagnosztika annyit ér,mint halottnak a csók.Volt autóm,amit régebben bevittem szervizbe,mert nem indult. Tréler oda-vissza 20 ezer.Rátették diagra,megállapították hogy teljesen fel kell újítani a nagynyomású rendszert, és adtak árajánlatot 1 millió forintról. Az autó ért 1,2 MFt.ot! Majd egy maszek szerelő megtalálta a hibát diagnosztika nélkül, és ment az autó.Alkatrészt se kellett cserélni.Motorikusan tökéletes volt hiba előtt és javítás után is.Diagnosztika semmit se ér.Ja! Másik autómnál (Ford 1,6 Tdci 116lovas) ott is 4 db porlasztó cserét javasoltak diag után, darabja 200 eFt,közben én itthon megtaláltam a hibát,egy papírdarab miatt nem kapott elég levegőt a levegőszűrőn keresztül. Szóval,tedd félre ezt a kioktató stílust ha lehet.
2022. febr. 5. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 Én szerintem eléggé normálisan írtam le, hogy mik a buktatói a kérdésednek. Választ vársz egy megválaszolhatatlan kérdésre és én ezt szóvá tettem. Így kizárólag kioktatni lehet téged, hiszen mint írtam: a kérdés megválaszolhatatlan. Amin te ennyire megsértődsz, az csak egy egyszerű jelzés volt részemről, hogy a kérdésed megválaszolhatatlan.

Ezt te tekinthetted volna annak, ami valójában volt: segítségnek. Kijavíthattad volna magad, írhattál volna plusz infót, bármi, és akkor talán tudnánk segíteni. Ehelyett te nekiállsz hisztizni. Így segítség nélkül is fogsz maradni. Nem csak általam, más által is. Egyébként a megoldás pofon egyszerű, de nyilvánvalóan nem vagy rá kíváncsi. Sajnálom.


Szép napot, sok sikert.

2022. febr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, ha valami hasznosat is tudsz írni,akkor elő vele. Egyébként a többi rizsa nem érdekel.Vita befejezve.
2022. febr. 5. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!