Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem kapcsolják fel az...

Miért nem kapcsolják fel az emberek a lámpát esőben, rossz látási viszonyok között?

Figyelt kérdés

Mai napon esett az eső, gondolom máshol is... :))

Délután jövök haza a munkából, megyek át a városon, néha jött szembe egy-két lámpa nélküli, mondom magamban a **** de mind1, városba vannak oké. Aztán kiértem a városból és csomóan jöttek szembe akiknek szintén nem volt felkapcsolva a lámpájuk. Hozzáteszem, be van borulva, esik az eső, alig lehet látni valamit és akkor jön valaki este f7-kor egy ezüst autóval lámpa nélkül....


Nem is egy ilyet láttam, dudáltam, villogtam, refit toltam, volt aki még így sem kapcsolta fel a lámpát... Nem értem az embereket, a kresszbe is benne van hogy KÖTELEZŐ ilyen időjárási viszonyokban tompítottat kapcsolni, lakot területen kívül meg pláne! És akkor az ilyenek csodálkoznak, ha valaki telibe vágja őket szemből, vagy oldalról, mert nem vette észre, vagy nem tudta a távolságot behatárolni miatta!


Most őszintén, mit spórolnak? Attól hogy nem kapcsolják fel a lámpát gondolják hogy 3 literrel kevesebbet eszik az autó?


2010. szept. 10. 19:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Csak engem idegesít az ilyen vagy másokat is zavar ha szürkületben, esőben valaki lámpa nélkül megy?


Aszem a 15 lámpa nélküliből 1-nek volt legalább a helyzetjelzője felkapcsolva :D A többi mind sötétbe jött... nem értem, valaki magyarázza meg miért nem veszik észre.

2010. szept. 10. 19:44
 2/15 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon zavarnak,egyszerüen érthetetlen miért csinálják.
2010. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem leginkább akkor zavar, mikor sávváltásnál tükörbenézek, és nem látni semmit, m viszonylag sötét van, és jön lámpanélkül. Amúgyse sokat látni benne, főleg h tiszta vízcsepp az ablak is, meg a tükör is. Ja, és nem fogok hátrafordulni!! Kapcsoljátok fel a villanyt vazze!!! :P
2010. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha égne a villany, lehetne látni a tükörbe is ha jön valaki...
2010. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
*lámpa, nem villany :D
2010. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Először is estefele ne villogj vissza mert vakíthatja a szembejövőt. Az északi (skandináv) országokban bevezették azt a szabályt, hogy lakott területen kívül kötelező a tompított fény nappal is. Ez valahol érthető mert ott elég hamar sötétedik, és a látási viszonyok se igazán jók, de azért hazánkban a nappali órákban igen jól lehet látni még borús időben is. (annak ellenére hogy már itt is kötelező a lámpa) Nézd egy jó vezető meg tudja ítélni mikor kell felkapcsolni, aki meg nem annak hiába magyarázol bármit, vagy figyelmetlen vagy sz@rik a szabályokra.
2010. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ha nagy dugó van és kb 20-al lehet menni, előtted is vannak, mögötted is és nem valószínű hogy valaki előzni fog vagy ilyesmi, akkor azt mondom oké, fölösleges a lámpa nappal, de azért ha már szürkület van illene felkapcsolni a lámpát.


Az hogy a sofőr látja a környező autósokat oké , de őt nem látják ha nincs felkapcsolva a lámpája.



Amúgy azért villogok hogy lássa a szembejövő hogy nem ég a lámpája te tök! :D

2010. szept. 10. 20:42
 8/15 anonim ***** válasza:
Bisztos kiégett a körtéjük!
2010. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

városon kívül ha a szembejövőnek nem ég a lámpája, akkor jobbkézzel átnyúlok a refi karjához, rángatom mint a barom, közben az ablakon kifelé lóbálom a bal kezem, középső ujjammal az ég felé.


ha kielőzök és jön szembe egy barom lámpa nélkül, és csattanunk, és neaggyisten túlélem, de ő meghal, akkor engem nagyon meghurcolnak, pedig rajta múlt, hogy nem láttam. ha mindketten életbenmaradunk, akkor kikászálódok a kocsiból, és megölöm a saját két kezemmel, amiért összetörtem miatta a kocsimat, és mosolyogva töltöm le utána a börtönbűntetésem.

2010. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Itt nálunk Vas megyében nagyon elterjedt szokás a Suzukisok-Thaliások-Chevrolet-sok körében h legkisebb esőben is ködlámpát kapcsolnak...Az erős piros lámpa fénye amikor tükrözőik a nedves szélvédőmön, az nagy öröm xD

Kevesebben vannak szerintem, akik nem kapcsolnak lámpát :)

2010. szept. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!