Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Merőleges parkolóban orral,...

Merőleges parkolóban orral, vagy háttal szerettek jobban beparkolni?

Figyelt kérdés
Tudom, és vezetésnél is azt tanítják, hogy ha háttal parkolunk be, az indulás jóval egyszerűbb, és biztonságosabb lesz. Ennek ellenére nem mindenki a tolatva parkolást szereti, hanem inkább a beparkolást szereti hamarabb letudni, és beáll orral, és úgy van vele, hogy majd a tolatva kiparkolásnál jobban körültekint.

2022. febr. 7. 13:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

Ja, és még egy dolog eszembe jutott.

Mivel az autó háta általában magasabban van, ezért a magas padkák miatt is ésszerűbb a tolatás.

2022. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
40%
Melóban mindig farral, mert úgy illik az ügyfél autóját letenni. De a sajátommal mindig orral állok be. Lakótelepen parkolóban állok, szóval hazafelé munkából lusta vagyok tolatgatni, csak bevágódok orral és kész. Reggel induláskor ráérős vagyok, inkább tolatok akkor.
2022. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%

#12: nekem pont az a bajom a lakótelepi parkolóval, hogy hiába lakópihenő övezet, hatalmas a forgalom, és a kis utcákban 50-60-al rongyolnak, a főúton meg 70-80-al.

Tolatva eselyem nincs ezeket észrevenni, inkább parkoláskor tolatok egyet.

2022. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 hypno ***** válasza:
22%

Ha vásárolni megyek, akkor csakis orral.

Agyfaszt kapok a sok kreténtől, amelyik púpos bevásárlókocsit tol, aztán ott szerencsétlenkedik, hogy miként pakolja be az autóba amit vásárolt, mert tolatva parkolt.


Más esetekben esetleges. Ha viszonylag nagy forgalom van, akkor nem szivatom a többieket azzal, hogy meg kelljen várniuk, amíg méltóztatok betolatni, hanem lendületből megoldom orral.

2022. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%
Én meg azoktól kapok agyfaszt, akik nem látnak semmit, de mégis tolatnak kifele mint a hülye, aztán nekem kell satuzni emiatt, HA időben észreveszem.
2022. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%
Háttal.Ha nem indul,könnyebb tolásból indítani...
2022. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%

#13 Hát én meg kinézek az ablakon és látok. Nyilván az autó farát egy kicsit ki kell tenni ahhoz, hogy kilássak az útra a hátsó ablakokon keresztül, de ahhoz nagyon balféknek kell lenni, hogy egy épphogy kilógó autónak nekimenjenek. Akár 20-szal megy valaki a szűk lakótelepi utcákon, akár 50-nel, senki nem megy húzódik a parkoló autókhoz, úgyhogy egy kilógó fél méter nem oszt, nem szoroz. A közlekedő még simán elfér így is, te meg fél méterre kilógva már látod őt és meg tudsz állni elengedni őt. Soha nem tapasztaltam és soha nem is láttam/hallottam még, hogy ebből probléma lenne.


Kivéve persze, ha az van, amit #15 mond, hogy valaki kivágódik körültekintés nélkül, de ezt két okból sem fogadom el ellenérvként: egyrészt ez nem a tolatva beállás hibája, hanem az emberé, másrészt az ilyen akkor is körültekintés nélkül fog eléd kivágódni, ha farral parkolt le, szóval eleve tök mindegy.

2022. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták,bevásárláskor parkolok csak orral.akkor is olyan részén a parkolónak ahol nem egy szabad hely van,mert Nekem az előre merőleges a mummus :D

Javarészt olyan helyen kell parkolnom ahol nincs nagy forgalom.a házunk előtt olyan a parkoló ahol a merőlegesen és párhuzamosan álló kocsik között is elfér két autó egymás mellett,ha valaki jön is mögöttem,lehúzodom egy indexel,jelezvén,hogy parkolni szeretnék és elengedem.

2022. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#17: "Hát én meg kinézek az ablakon és látok"

Ha ennyire üres a parkoló, tényleg mindegy hogy allsz be.

De én mondjuk semmit nem látok, amíg ki nem tettem 2.5 métert a kocsi seggéből, csak a mellettem alló SUV vagy melós furgon dobozát.

2022. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#19 Hát annyira üres, hogy ha 5 után érsz haza, akkor már csak az útszéle marad. És van itt is GLS furgon is, Ford Ranger is...
2022. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!