Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem birok beparkolni kocsival,...

Nem birok beparkolni kocsival, valami tipp?

Figyelt kérdés
Szinte semmilyen parkolóba nem birok beparkolni(párhuzamos,merőleges).Egyszerűen nem megy,nagyon el vagyok keseredve,nem tudnátok tippet adni,hogy hogyan csináljam?Már 22 órán túl vagyok és még mindig nem megy,valami tipp vagy csak gyakorlás kérdése?Értelmes válaszokat előre is köszönöm!

2013. aug. 22. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

kérd meg az oktatót, hogy mutassa meg ismét.

Avagy kérj meg ismerőst is mutassa meg.

2013. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha van a családban kocsi akkor otthon is gyakorolj vele, másképp nem megy. Én is sokat gyakoroltam otthon.
2013. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Amúgy az a 22 óra nem túl sok.Ne légy elkeseredve.
2013. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Gyakorlok(nem sokat) itthon saját,de az a baj hogy az oktató kocsi egy diseles Ford Focus a mienk meg benzines Wolswagen Polo szóval van egy kis különbség ezért nem gyakorlok itthon annyit!Jah és köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 22. 14:55
 5/17 anonim ***** válasza:

Mi nem megy rajta? Nem látod a parkolóhelyet? Akkor keveset forog a fejed és nem nézel szét eléggé.

Nem tudod tekerni a kormányt? Otthon a kezedbe veszel egy lábos-fedőt és tekered, mintha parkolnál.

2013. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem látom azt az ívet amelyen kéne haladnom hogy beparkoljak.Néha túl sokat tekerek a kormányon néha pedig túl keveset,meg ellen kormányzásnál túl alá szedek a kormánynak...
2013. aug. 22. 15:11
 7/17 anonim ***** válasza:
Rá kell érezni. Zárd ki a fejedből azt, amit az oktató mond, mert esetlegesen ő már előrébb jár gondolatban, mint te. Úgy csináld, ahogy te akarod, ő majd belejavít, vannak pedáljai neki is. A hibádat utána úgyis szóban elmondja. De ha nem tudsz koncentrálni, akkor miért? Nem csak az oktatáson és a vizsgán kell odafigyelni, hanem a normál közlekedésben is. Sőt, ott még jobban! Olyankor nem lesz senki,a ki állóra fékezi helyetted az autót. Itt senki nem fogja neked elmondani, hogy mi a hibád. MEG KELL TANULNI.
2013. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tudom,tudom csak gondoltam hátha valami tipp,de azért köszönöm a hozzászólásod! :)
2013. aug. 22. 16:28
 9/17 anonim ***** válasza:
Parkolóba való beállásra rá kell érezni, hogy milyen íven megy az autó. Párhuzamos parkolásnál hátra nekem úgy magyarázta az oktatóm: amikor a hátsó ülés fejtámlája a mellettem lévő autó hátuljával egy vonalba ér akkor ütközésig tekerem a kormányt, addig hagyom hogy forduljon míg a két autó kb. 45 fokot nem zár be, kiegyenesítem, hagyom hogy menjen amíg a padka kb. 30 centire van, ott teljesen alászedem és behúzom az elejét amíg kell. Remélem érthető valamennyire :)
2013. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A lehető leglassabban gurulj! Mond meg az oktatódnak, hogy parkoláskor ne beszéljen és a rádió se szóljon mert elvonja a figyelmed.

A tempó a lényeg! Minél lassabban mész annál több időd marad a kormány forgatására és így van időd átgondolni, hogy merre kell még tekerni.

Tolatva parkoláskor felváltva nézz át a jobb válladon a bal válladon és utána nézz előre és ekkor látod, hogy a kocsi orra, hogy áll.


Ez a dízel-benzines autó egy hü'yeség!!! Felejtsd el! Valamelyik kezdő sofőr kitalálta, hogy a 2 fajta kocsi között mekkora különbség van és most mindenki ezt szajkozza. Elárulom, hogy minden autó típus különbözik!

Évjárat, márka, típus, ccm és még sorolhatnám, hogy mik befolyásolják az autó vezethetőségét. Az üzemanyag típus csak 1 a sok közül.

Nincs kifogás. Ülj be a családi autóba és gyakorolj amennyit csak tudsz!!! Máshogy nem fog menni csak úgy ha gyakorolsz-gyakorolsz-gyakorolsz-gyakorolsz.

Elméletben nem elég tudni. Neked kell ráérezni.

2013. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!