Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A leállított autómon, üres...

A leállított autómon, üres állásba, kézifék behúzva (és anélkül is), puha volt és teljesen benyomható a fékem. Fékolaj rendben. Pumpálásra kemény lett és induláskor fékpróbák után tökéletesen működött. Ez normális? VW Polo 4 (2007) 1.4 beznzines

Figyelt kérdés

2022. febr. 8. 19:21
 1/7 A kérdező kommentje:
És mikor leálítottam az autót azóta is kemény.
2022. febr. 8. 19:22
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Ez mind normális.
2022. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Normális. Álló motornál nem kap vákuumot a fékrásegítő, a maradék néhány fékezésre elegendő.


Most megtapasztaltad, hogy milyen erővel kéne nyomni a fékpedált, ha nem lenne fékrásegítés.

2022. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hypno ***** válasza:
A pumpálásra felkeményedő fék levegős.
2022. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3. De könnyen benyomható, puha volt a padlóig.


4-es éppen annak a jeleit olvastam, de ugye indított motornál meg jó volt telhesen, ezért furcsa. Csütörtökön a szervizbe megemlítem azért.


Csak nekem eddig egy Suzuki swift, 1994-esem volt és nekem ez nagyon új és luxus autó már. :) Így még ismerkednem kell vele.


Köszönöm mindenkinek a választ, azért még írhat aki szeretne, hogy hátha járt már így.

2022. febr. 8. 20:48
 6/7 krwkco ***** válasza:

A fékpedál akkor nyomható ellenállás nélkül tövig és néhány pedálnyomásra normálissá válik, ha a fékbetétek nagyon eltávolodtak a tárcsától. Pl egy betétcsere után.

Egyébként mit értesz "leállított autón"? Az autó hónapokig állt?

2022. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem, mentem vele 15 kmt, utana leallitottam 30 percre es utana tortent a dolog.
2022. febr. 8. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!