Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól sejtem, hogy ez jogilag...

Jól sejtem, hogy ez jogilag kivitelezhetetlen itthon?

Figyelt kérdés

Régi autó elektromos hajtásúvá alakításáról lenne szó. Technikai és anyagi oldalról elég jól sikerült utánajárni, illetve minden szükséges alkatrész beszerezhető az átalakításhoz, ezt mindent alaposan átnéztem.


A jogi oldal viszont gondolom nem ilyen egyszerű nálunk. Egyáltalán van rá valami folyamat amivel végül forgalomba kerülhet az autó egy ilyen átalakítás után? Amit terveztem és utánajártam stb az lényegében a motor cseréjéből áll, még maga a váltó is maradna.

Illetve természetesen a benzintank helyére egy gyárilag hozzá tartozó akku csomag kerülne.



2022. febr. 14. 03:13
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Van Totalcar videó egy öreg szakiról, akinek van ilyen házi gépe, lelpapírozva. Youtube.
2022. febr. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, rákeresek.
2022. febr. 14. 03:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos megéri ez?
2022. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:
84%

Szerintem sem technikai, sem anyagi oldalról nem sikerült rendesen utánajárni. Ha sikerült volna akkor olyan háttértudásod lenne amivel nem ide jössz a papírozásról érdeklődni. Az hogy találtál egy bontott akkupakkot meg egy mosógépmotort az köszönőviszonyban sincs az átépítéssel.


Van Magyarországon egy piros átépített Trabi (és ezen kívül még néhány átépített autó), ezen felül pedig Karottáék csinálják Grétát ami tavaly már P rendszámmal közlekedett. Ha bármi közöd lenne az elektromosításhoz akkor minimum arrafelé érdeklődnél és nem ezen az oldalon.

Ha véletlenül arra révedsz akkor azt is kérdezd meg hogy kb milyen költséggel számolhatsz, legalább örökre elveszi a kedvedet a felesleges álmodozástól.

2022. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a költségekkel, igen, milliós tétellel számolok, teljesen új rendszer USA-ból érkezne, egyedül a közdarabot kell külön elkészíttetni a motor és a váltó közé. Viszont azon kívül már érdeklődtem is náluk, még a fordulatszámhatárok is hozzáilleszthetők a tervezett autóhoz.
2022. febr. 14. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!