Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán vagy országúton...

Autópályán vagy országúton fogyaszt többet az autó?

Figyelt kérdés

Szeged-Budapest táv esetén melyik opciónál kedvezőbb a fogyasztás? És mennyi a különbség a kettő között?

1.9 TDI, 110 le, 20 éves, 5 sebességes autó, átlagban 6 litert eszik.


2022. febr. 15. 21:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

egyforma is lehet ez autó függő

pl ha hat sebességes a kocsid, akkor

országuton 90 kmh ötösben forog mondjuk csak példáil 2000 ret

autópályán 130 kmhnál hatosban szintén 2000 ret ugyan az a fogyasztás kivéve ha szél, emelkedő stb beleszól

2022. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"országuton 90 kmh ötösben forog mondjuk csak példáil 2000 ret


autópályán 130 kmhnál hatosban szintén 2000 ret ugyan az a fogyasztás kivéve ha szél, emelkedő stb beleszól"


Egyáltalán nem!

A fogyasztás nem kizárólag a motorfordulat függvénye. A felvázolt eset legfeljebb vákuumban lenne igaz. A nagyobb légellenállást le kell küzdeni, nincs ingyen. Nagyobb légellenállás -> több energia -> magasabb fogyasztás.

2022. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A mondatom végén direkt kiemeltem, hogy szél XD

komolyan nem értem, most miről beszélünk?

oda írtam, hogy szél, emelkedő stb..........

feladom

2022. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Általában pályán kevesebbet szoktak enni, mert ott egyenletes tempóban haladsz végig, legmagasabb fordulatszámon hagyva az autot, persze ha le akarsz hajtani vagy át akarsz menni egy másik pályára, fel akarsz hajtani kozbe letersz róla akkor valtozhatnak a számok.


A miénk pályán kevesebbet eszik mindig, de országúton se eszik sokkal többet, nem lesz számottevő különbség szerintem.


De Budapest-Szeged között érdemesebb a pályát választani szerintem, hamarabb odaersz

2022. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!